was, dat een 4>3 achterstand ingehaald moest worden. Het dient gezegd, dat, toen de nood op zijn hoogst was, Ato eveneens weer op zijn best keepte. Gé speelde den heelen wedstrijd schitterend en scoorde alle vijf goals. In Amsterdam was hem de taak van verdedigenden aanvaller toebedeeld, Nico nam toen een viertal goals voor zijn rekening en waar ook Hagenaar 2 X en WiM Denijs 1 X scoorden was de overwinning zeer behoorlijk (4*7). Tijdens de gezellige bijeenkomst na afloop in het A. F. C. ,,home" vernamen wij van een gelijk spel van D. W. S. tegen Hercules, zoodat 3 punten voldoende waren voor het kampioenschap. Waar D. W. S. een week later nogmaals verloor was een gelijk spel in den thuiswedstrijd tegen het zwakke Baarn reeds een reden om de kampioensvlag te hijschen. 't Werd 5-T, dank zij Nico (3), Gé (1) en een openingsgoal van W4m. Spontaan werd het feest gevierd, bij welk feest tevens de huldiging van ons nieuwen Eere-lid Gejus van der Meulen plaats vond. Op 4 Maart was n.l. in een buitengewone Algemeene Vergadering besloten GéJUS dit lidmaatschap tijdens het diner, dat na afloop van den op 5 Maart gespeelden wedstrijd HollandTlongarije plaats vond en in welken wed strijd GéJUS zijn SOsten interlandwedstrijd speelde, aan te bieden, hetgeen bij monde van onzen Voorzitter geschiedde. Ook in de resteerende competitie wedstrijden bleven wij ongeslagen. De uitslagen waren B. F. G.H. F. C. 4T, H. F. C.'Velox 2T en na de vriend schappelijke ontmoeting H. V. V. H. F. C. (2-'5), H. F. C. De Spar taan 2--2. Van de 59 goals had Gé Koper er liefst 26 voor zijn rekening genomen, Nico volgde met 15, terwijl Denijs en Hagenaar er ieder 7 scoorden. De eerste twee promotiewedstrijden werden gewonnen. In het Stadion met 0 3 van Blauw Wit en thuis met 24 van Zeeburgia. Met dezelfde cijfers zege vierde Zeeburgia in de eerste ontmoeting tegen Blauw Wit op den dag, dat wij m Haarlem een aardig partijtje tegen het Edeghemsche Belgica speelden (1-2). WAar Blauw Wit ,,uit" als onze zwaarste ontmoeting beschouwd werd, was het eene heele opluchting voor ons, toen WiM Denijs kort voor de rust de score opende. Gé Koper speelde dien dag een van zijn beste wedstrijden en hij was het ook, die Henk van Riemsdijk in staat stelde zijn eerste goal van het seizoen te maken. Even later kwam Gé zelf alleen voor den keeper, dus werd het 0--3 en wij hadden een volkomen verdiende overwinning behaald. Met invallers voor Nico en Constant moesten wij den strijd tegen het vrij zwakke Zeeburgia aanbinden. Ondanks de vele kansen voor de rust, kwam deze slechts met een 1-0 voorsprong, dank zij een goal van Gé na een goede voorzet van Henk van Riemsdijk. In de tweede helft was het woord eerst aan onze gasten. Zij konden het gelukkig niet verder dan den gelijkmaker brengen, terwijl Jules ons kort daarop aan de overwinning hielp met een keurig laag schot. Per slot van zake 76

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 80