H. F. C.'er begrijpt dat, en zelfs een groote kring bui ten de Good Old zou bij het naslaan van het Gedenk boek ter eere van ons 60-jarig bestaan, naar de beschrijving van SPOELDER's wel en wee zoeken. Zoo zal ik trachten hem te schilderen als H. F. C.'er en als man dezer maat schappij. Bij gelegenheid van zijn 121/2-jarig voorzitter schap zat Spoelder temid den der zijnen in ons clublokaal. Flij keek jolijtvol rond. Ouderen en jongeren waren aanwezig om hem te huldigen en hem dank te zeggen. Velen wachtten met spanning op het oogenblik, dat hij zelf het woord zou nemen, lot de meest typeerende opmerkingen, welke hij bij die gelegenheid maakte, behoort ongetwijfeld deze: ik heb mij deze huldiging laten welgevallen ten behoeve van H. F. C. Zoo is hij nu echt; want wat hij zeide was oprecht gemeend. Hij vond het wenschelijk, dat zijn H. F. C.'ers een gelegenheid kregen zich eens te uiten. Het toeval wilde, dat hij „slachtoffer" kon zijn en hij liet zich gebruiken om bewierookt te worden. Ik weet niet of velen zich deze woorden van onzen Voorzitter herinneren. Ik vond ze zóó typeerend, dat ik ze in dit boek wilde vastleggen. SPOELDER ALS H.F.C.'er. Het heeft geen zin om zijn prestaties achter de groene tafel en op het groene veld in extenso te behandelen. Slechts eenige algemeene opmerkingen mogen hem karakteriseeren. Hij heeft een blauw cahier behoort misschien wel tot de ingrediënten van zijn maatschappelijk werk -waarin ontzaglijk veel aanteekeningen staan. Dat document komt tenminste éénmaal per jaar op de proppen. Ten tijde onzer Jaarvergadering. Ik weet niet of er velen zijn, die deze aanteekeningen kunnen lezen. Hijzelf blijkbaar wel, want één oogopslag is voldoende om hem in zijn openings woord op het volgende chapiter te brengen* Het cahier is niet het eenige. Voorts 81 De „Doctor" heeftfflol." V. 1. n. r. J. H. M. van Eeghen, Dr. C. Spoelder, P. C. Hagenaar en W. Heybroek.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 85