lemmers" eenzelfde resultaat. Nico en GÉ waren wederom de goalgetters. Gejus raakte geblesseerd, maar werd op waardige wijze door Ato vervangen. Ook Wim Denijs liet zich vervangen door Bob Twiss, die helaas de kans op het winnende doelpunt liet glippen. TwiSS en een der Gooi backs bezorg den ons den volgenden Zondag een 20 voorsprong, welke echter niet behouden kon blijven. Aan de Zaan werd beter gespeeld dan tegen 't Gooi, alhoewel de 7 0 neder laag dit niet erg waarschijnlijk maakt. De ruststand was 00 en 't was slechts aan het profiteeren door de Zaankanters van twee korte inzinking-periodes te wijten, dat de nederlaag zoo schrikbarend groot werd. Met een drietal invallers (Ato, Höck en Wittebol) ontvingen wij thuis Sparta van wie met 23 verloren werd, nadat de rust met 0'-2 was ingegaan. Matroos Gé Koper zwoegde onder de oogen van marine-commandant Fruin, dat het een lieve lust was, scoorde 2 Xmaar, waar Ato intusschen driemaal ge passeerd was en er, ondanks het bleeker en bleeker worden van DE Korver Sr., geen verdere H. F. C.-doelpunten kwamen, werd het een eenigszins ongelukkige nederlaag, die door een meer normale 3.0 in Rotterdam tegen Feyenoord gevolgd werd. Gé ontbrak in den thuiswedstrijd tegen V. S. V., invaller Kermer zorgde echter voor twee goede goals, nog een derde punt kwam er en waar Gejus, André en Piet zich ongenaakbaar toonden, was een flinke overwinning op Nr. 2 van de ranglijst behaald. Ook Ajax werd goed partij gegeven, maar de 02 nederlaag was ten volle verdiend. Bruidegom Gejus voerde zijn mannen in den Haag aan tegen A. D. O. en smaakte de voldoening met een 3'2 overwinning de eerste competitie-helft af te sluiten. De voorsprong op het Gooi bedroeg toen reeds 7 punten, zoodat eenige zorgeloosheid niet geheel en al ongemotiveerd was. Deze voorsprong bleef ook in 1933 behouden, door het vergaren van 2 punten in de volgende twee wedstrijden. Dat die punten op „Haarlem" behaald werden, stemde, de rivaliteit in aanmerking genomen, natuurlijk tot groote voldoening, al 91 Cliché O.H.C. GEJUS in zijn glorietijd.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 95