De opvolger van Gejus. was de overwinning maar zeer bescheiden (10). Het was Piet Hagenaar, die ons, op dat harde veld in de barre kou, met een „schuine knal" 10 minuten voor tijd aan de overwin ning hielp. Van te voren was in Rotterdam van H ermes verloren (2-4), terwijl de vriendschap pelijke H. F. C.H.V.V. ontmoeting in 3'4 eindigde. De Oud-Internatio nals, die met 44 verloren, Aio VAN DER lOGi. werden na afloop op erw tensoep getracteerd, waar van de sporen nog lang in de sociëteit zichtbaar waren. Robur was onze gast op 2den Kerstdag en verloor met dezelfde cijfers voor de 2de maal den ,,Mollerus"-beker. Z. F. G. sloeg ons voor de 2de maal, thans met 3<1, in een vrij onaangenamen wedstrijd. Op Sparta werd in 't Kasteel afdoende revanche genomen met 3-0, in een wedstrijd, waarin Arie van Beekum den gewonden Jules verving en nog gescoord zou hebben, indien hij den bal niet vergeten had. Met nog 5 wedstrijden te spelen bedroeg onze voorsprong nog steeds 7 punten, welke echter met één meer gespeelden wedstrijd slonk tot 4, toen we een viertal achtereenvolgende nederlagen te slikken kregen. Deze waren H. F. G.Feyenoord 16, Ajax (kampioen). H. F. C. 4- -3 't Gooi—H. F. C. 3—2 en V. S. V. H. F. C. 3—0. Doordat 't Gooi daarna nog een nederlaag leed, hinderde het ons niet, dat ook de laatste wedstrijd thuis tegen A. D. O. met 1-2 verloren ging. De wedstrijd tegen het machtige Ajax was de eenige, die tot nadere bespreking aanleiding geeft. Dat „zwakke" H. F. C. wilde n.l. Ajax z n kampioensfeest uit laten stellen, door een tiental minuten na de rust met 34 voor te staan, toen Ge de hattrick verricht had. Ajax wijzigde echter bijtijds de opstelling en in een minimum van tijd was onze voorsprong verdwenen. Een „uitgelokte penalty deed de rest, zoodat we uit arren moede maar bonnetjes gingen halen bij Jan de Boer in Krasnapolsky. Een zeer gebroken H. F. C.-elftal verloor nog met 2-5 van N. A. G. in

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 96