strektVan onze hoger genummerde elftallen deed het elfde het nog het best, zonder het dit keer echter tot een kampioenschap te kunnen brengen. Onze trainer Gerrie Stroker verliet onze club. Hij (en wij met hem) kunnen op een succesvolle periode terugzien. H.F.C. had zich van een zwakke derde klasser omhoog gewerkt tot een behoorlijke tweede klasser. Elders in dit boek kunt u meer over vriend Gerrie Stroker lezen. Het elftalcommissie-kwintet (sinds jaren bestaande uit de heren Van Eeghen, Van den Berg, De la Mar, Van Houten enFreni) had inmiddels een welkome uitbreiding gekregen door de toetreding van de leden Kruyff en later ook van^Beem. Het werk van deze heren vormt een van de allerbelangrijkste pijlers, waarop de vereniging rust. Het vele belangrijke en niet altijd even dankbare werk, dat deze leden in die functie elke week gedurende vele seizoenen maar weer verzetten, zij hier eens speciaal aangestipt. Dit seizoen hadden wij het verlies te betreuren van Jhr. J. G. A. van Spengler, actief speler tussen 191 oen 1 920. Zijn tijdgenoten zullen de beste herinnering aan hem bewaren. Nog vers in ons geheugen ligt de overstromingsramp, die ons vaderland in de nacht van 31 Januari op 1 Februari 1933 trof. Zowel het menselijke als materiële leed was mateloos. De grote eensgezindheid, die ons volk toen opbracht, was echter een schitterende demonstratie van de krachten, the erin schuilen. Zij riep herinneringen op aan de moeilijkste momenten uit de laatste bezettingsperiode. Wij zijn er trots op, dat ook bij de watersnood vele H.F.C.-ers naar vermogen spontaan daadwerkehj o materiëel steun hebben verleend aan de zo ernstig getroffen landgenoten. Ons bestuur breidde zich uit met de leden Frits Bettman en Rob Sevenhuysen. Bert Rahusen nam afscheid wegens tijdelijk verblijf buitenslands, doch keerde het volgende seizoen weer in ons hoogste college terug, dat dientengevolge het maximum aantal van negen leden bereikte. Onze Ere-voorzitter Karei Lotsy nam afscheid als voorzitter van de K.N.V.B. Het is hier niet de plaats om uitgebreid op de verdere talloze functies in de sportwereld van de heer Lotsy in te gaan. Wij herinneren slee ts aan het leiderschap van de succesvolle Oranjeploeg uit het tijdvak 'Wij gaan naar Rome (de kern van die ploeg kunt u op 1 Januari nog steeds zien optreden), de functie van 'Chef de Mission bij diverse Olympische Spelen, alsmede zijn F.I.F.A."functies. Wim Wamsteker (zoon van Dr. Henk) reikte in H.F.C.-costuum het geschenk van de K.N.V.B. over aan de aftredende praeses. De Statuten en het Huishoudelijk Reglement werden aan de langzamerhand ingrijpend gewijzigde omstan digheden aangepast. De officiële (het model werd door ons bestuur goedgekeurd) H.F.C.-das werd weer verkrijgbaar en 'De H.F.C.-er' verscheen weer met het van vroeger zo vertrouwde blauw-witte vlaggetje. Het tweede (jaarlijkse?) reünisten-diner was wederom een succes. Wij hopen, dat de banden met veie oudere leden, vooral degenen, die buiten Haarlem of omgeving woonachtig zijn, door het 73-jarig jubileum sterk zullen worden aangehaald. Het aantal donateurs (en donatrices) steeg wel, doch haalde nog lang met het door het bestuur als minimum gewenste. Hans Winter werd gekozen voor de Zwaluwen tegen een Zuidelijk elftal. Hij voldeed wel, doch bereik e helaas niet zijn topvorm uit sommige competitiewedstrijden. De Sixes werden i.v.m. de slechte afwerking van de competitie slechts gehouden voor de (11 V.B. en 'Onderlinge') adspiranten. Voor seniores is dit festijn naar onze smaak de laatste jaren teveel achterwege gebleven. Laten wij vooral trachten om deze H.F.C.-traditie zoveel mogelijk te handhaven! Wij gingen het vijf en zeventigste seizoen met gepast vertrouwen tegemoet. Het tweede in dit seizoen: Staand v.l.n.r. Stroker (trainer), v. Arkel (res.), Luif, Dekker, Houtkooper, H. v. Meekeren, H. Corbeth, Sandtke (leider); Zittend: v. d. Maesen, Bijvoet, Jochemus, Bijleveld, v. d. Lee, Domhoff.

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 157