zeer bijzondere verdiensten voor hun vereniging werden de volgende onderscheidingen verleend: Bij accla matie promoveerden de Heren Pim Muiier en Karei Lotsy resp. tot Beschermheer en Ere-Voorzitter. Secre taris Mollerus (thans record-houder van het grootste aantal jaren bestuurslid in den lande?) werd benoemd tot Ere-lid en het wegens verandering van werkkring en woonplaats afgetreden bestuurslid Bas Onderwater (met Henk v. d. Berg de jeugd-specialist in de periode 1929-1939) viel de benoeming tot Lid van Verdienste ten deel. Dank zij de bemoeiingen van ons Lid van Verdienste, de Heer George Kaars Sijpesteyn kon het vierde H.F.C.-boek worden uitgereikt, hetgeen met grote instemming werd ontvangen. Van uitstel kwam geen afstel. Slechts de aanvankelijk opgezette receptie bleef nu achterwege. De 'Grote' (met een hoofdletter a.u.b.) Feestavond en de maaltijd voor"alle H.F.C.-ers en reünisten vonden in December toch nog plaats. Speciaal het H.F.C.-cabaret, gehouden op 9 December 1939 in Brinkmann aan de Grote Markt heeft bij alle toen aanwezigen buitengewoon prettige herinneringen achtergelaten. Het is nu nog bij kans onbegrijpelijk, hoe een dergelijk uitstekend programma louter door eigen krachten voor het voetlicht gebracht kon worden. Nog duidelijk zien we een groot gedeelte der taferelen voor ogen en klinken de melo dieën en brokstukken van de teksten ons in de oren als we denken aan Jan van achter t Kool Het Degrada tiespook' en de overwinning ervan, 'Omdat je H.F.C.-er bent Het keurige (schuchtere) oude Heertje de 'Finale' en niet te vergeten de voortreffelijke Voetbaldans'De namen noemen van allen, die aan de uit voering en voorbereiding zo'n groot deel hebben gehad? Wij zouden het niet durven. Wij willen ermee vol staan om in de personen van Aad Wijt, Piet de Graaf en Wim Heybroek alle deelhebbers in het eclatante succes te huldigen. Het zal niet gemakkelijk blijken om een dergelijk succesrijke vertoning te evenaren, laat staan te overtreffen! Alvorens af te stappen van deze door het jubileum uiteraard wat langere seizoenbeschrijving, willen wij nog enige losse feiten memoreren. In de bestuursvacatures, ontstaan door het bedanken van Dr A. IJ. v. d. Meulen en van Mr B. J. Onder water, werden Th. A. van Baasbank en M. A. Langendam gekozen als commissarissen. W. Heybroek promo veerde tot vice-voorzitter en de overige zittende bestuursleden werden herkozen, t.w. Dr C. Spoelder (voorzitter), Jhr Dr J. C. Mollerus (secretaris), R. D. Jongeneel (penningmeester) en Mr A. H. van den Berg (commissaris). Onze beschermheer Pim Muiier vierde zijn 75e en het Ere-lid Martinus Loosjes zijn 70e verjaardag. Onze oud-trainers Jimmy Marshall, Bill Yates en Bob Glendenning vonden gelukkig een tijdig heenkomen naar hun vaderland. Onmiddellijk na het vertrek van Jimmy werd ons lid, de oud-international en leraar P.O. aan een Haarlemse H.B.S., Marden Houtkooper bereid gevonden om de training op zich te nemen. Het vele goede en opofferende werk van Martien Sr., ondanks zijn normale werkkring, gedurende de gehele oorlogstijd en ook nog daarna, mag hier wel eens speciaal vermeld worden. Behalve voor diverse kampioen schappen, waaronder dat van het eerste (in 1942-1943) zorgde hij in prima samenwerking met de diverse commissies voor de prachtige opbouw van de jeugd, waarvan onze hogere elftallen ook nog veel later b.v. H.F.C. 1 en 2 bij de dubbele promotie in 19^0 zo veel profijt hebben getrokken. Vooral zij, die hem b.v. zowel bij de tactiekbesprekingen met het Eerste op de Donderdagavonden in de gymnastiekzaal van de Meisjes H.B.S. als op de middagen, voorafgaande aan het Jeugdtournooi 'De Acht' hebben gevolgd, zullen steeds met grote waardering van zijn kunde en enthousiasme blijven getuigen. Martien was geen man van gemakzuchtige systemen, maar iemand, die de voetbaltechniek opbouwde als een kunst volgens de logica, gebaseerd op een zo perfect mogelijke techniek. Bob Twiss, Guus de Vries, Piet van Kersen en Louis van Houten (de laatste, wederom) vertrokken naar Nederlands Oost Indië, terwijl ons Lid van Verdienste Nico Bouvy en de latere voorzitter Piet van Houten repatriëerden. Administrateur J. NV. Roobol werd na een lange staat van trouwe dienst op eigen verzoek uit zijn functie ontheven. Hij werd opgevolgd door M. J. H. Bruin. Tot slot herinneren wij aan de gebruikelijke clubavonden voor jong en oud, de invoering van de nieuwe spelregel (het niet meer geoorloofd zijn, dat tegenstanders elkaar aanvallen, indien de bal zich niet binnen het bereik van de betrokken spelers bevindt en zij niet tevens pogen om de bal te spelen), de uitvaardiging van het bestuursbesluit, dat voortaan reiskosten tot een maximum van 20 ct. p.p. door de spelers zelf betaald moesten worden en de benoeming van het oud H.F.C .-lid Goesti Raden Mas Henk Dorodjatoen tot Sultan van Djokjakarta. (>S

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 69