KAMPIOEN EN BIJNA DE HOOGSTE TITEL Staande v.l.n.r.: Molenaar, Wijkhuizen, Eric Thole, Molijn, Van der Meulen, Drijver, Ruskamp, Steeman; gehurkt v.l.n.r. Geerling, Bouwman, Jansen, G. Koenders en Honnef. Er zijn van die perioden dat het gewoon niet op kan. En zulke tijden beleefden wij in de vroege zestiger jaren. Promotie, Koninklijk en nu weer kampioen. Zomaar kampioen van de eerste klasse en waren de helden niet zo vermoeid geweest dan hadden ze het kampioenschap van Nederland er ook nog uit- gezweten (want dat was het toen echt wel). Eerst de competitie: J.O.S., D.C.G., Hollandia, De Spartaan, O.S.V., Rheden, V.D.Z., Quick Nijm., U.V.V., W.V.C., Jonge Kracht en E.S.C.A. waren ons als tegen standers aangewezen en het leek ons beter maar wat rustig te beginnen door de eerste wedstrijd van Quick te verliezen. Hierop volgden enige overwinningen, waarop de aloude tegenstander Hollandia ons in een zeldzaam rommelige wedstrijd een punt ontnam. Jonge Kracht overmanden wij met moeite, aan de Spartaan verloren wij één punt, om daarna tegen D.C.G. een 3-1 voorsprong tot 3-5 te laten omslaan, en dan nog wel thuis ook Het woord kampioenschap durfden toen eigenlijk alleen nog maar de ere-voorzitter en trainer Steeman uit te spreken. Maar toen begonnen we langzaam maar zeker te klimmen. We verspeelden hier en daar nog een enkel puntje, tegen Quick uit zelfs twee, maar daar grote concurrent D.C.G. ons in tegenspoed bleef volgen werd H.F.C. met 35 punten uit 24 wedstrijden kam pioen, met (oef D.C.G. er één punt onder. Feestgedruis alom, vooral tijdens een luisterrijk festijn in de Vleeshal, maar daarmee waren we er nog niet. Want als je in het Nederlandse voetbal iets wilt bereiken, dan moet het eerst lekker zomeren. Sportclub Emma, Xerxes en Velocitas zouden met ons uit maken wie de grote kampioen zou worden en achteloos legden wij op 3 juni ons visitekaartje neer: Velocitas- H.F.C. 0-3 in de thuiswedstrijd ging het al iets moeizamer (2-2), maar na een zeer gelukkige 2-4 overwinning tegen Emma (vlak bij België) dachten we: ze halen het En toen verloren we alles Emma 0-2, Xerxes 2-3 en 3-0 en het seizoen was uit 'Op 2 juli,' sprak de Rood en Witter verdrietig. Maar alle moeite was zeker niet voor niets geweest, want de jonge garde had zijn kans gegrepen 55

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 59