TEN GELEIDE WAAROM NU? Binnen de bestuurlijke kringen van de vereniging is het uitgeven van dit boek lange tijd een onderwerp van gesprek geweest, waarbij getracht is door te dringen tot de kern van de materie: het waarom van een gedenkboek en dan meer speciaal een gedenkboek met een 90-jarig bestaan, terwijl het 100-jarig bestaan om de hoek van de deur ligt. Dat dit boek in zijn degelijke uitgave voor U ligt vindt zijn oorsprong in de opvatting dat een tijdspauze van 15 jaar (het laatste jubileumboek is immers in 1954 uitgekomen de maximaal toelaat bare is tussen uitgaven om de reportage van jaar tot jaar van het meer gedetailleerde clubleven niet in gevaar te brengen. Het vertrouwen dat iedere H.F.C.-er van jong tot oud er een eer in zal stellen dit boek in zijn boekenkast ten toon te stellen heeft de beslissing wat de financiële zijde betreft vereenvoudigd. Moge de H.F.C.-familie plezier hebben van deze uitgave; de redactie heeft dit zeer zeker verdiend en moge deze uitgave diegenen onder ons die daar nog niet van overtuigd zijn, doordringen van het feit dat de geschiedenis van onze club een luisterrijke is en dat het een plezierig voorrecht voor een ieder hoort te zijn zijn steentje tot de verdere opbouw van deze geschiedenis bij te dragen. P. HAVERKAMP BEGEM ANN Voorzitter Koninklijke H.F.C. Waarom nu? Wij nemen zonder meer aan dat bij velen van U deze vraag gerezen zal zijn. Daar behoeft U zich overigens allerminst voor te schamen, want wij, d.w.z. bestuur, jubileumcommissie alsmede de samenstellers van dit boek, dat nu dan toch eindelijk tot onze onuitsprekelijke vreugde en opluchting naast U ligt, hebben ons bij herhaling hetzelfde afgevraagd: 'Waarom een gedenkboek bij het 90-jarig bestaan, als men van te voren weet, dat men met het 100-jarig bestaan in ieder geval wederom een boek zal moeten uitgeven?' Het simpele antwoord op deze vraag, voert U terug naar Uw kinderjaren, want het luidt: 'Daarom!' Immers, over 10 jaar herdenken we 100 jaar Koninlijke H.F.C. (deze arrogante geschied-vervalsing moet U ons nu maar niet kwalijk nemen) en dus tegelijkertijd 100 jaar voetbal in Nederland. Alle reden dus om met een gedegen werkje aan de markt te komen, dat tot ver buiten onze kring belangstelling zal trekken en dus gelezen zal worden. Dat zult U met ons eens zijn. Maar dan zult U het ook met ons eens zijn, dat ons Eeuwfeest met een gedenkboek met een meer algemeen karakter zal dienen te worden herdacht, hetgeen dus inhoudt: één overzicht van de seizoenen van 1879 tot 1979 en slechts vermelding van de vele vooraanstaande H.F.C.-ers die wij kenden en nog kennen. Dat dit onmogelijk is, zal ieder rechtgeaard H.F.C.-er onderschrijven, daar we gewend zijn zowel afge ronde jaaroverzichten alswel persoonsbeschrijvingen van luidruchtige en van stille werkers in onze jubi leumboeken aan te treffen. Daar wij dus in 1979 wat dat betreft 25 jaar zouden achter liggen, zou ons werk dan eigenlijk in twee delen moeten verschijnen, Deel I 100 jaar Voetbal en deel II 25 jaar H.F.C. Het hoongelach dat U nu hoort is afkomstig van penningmeester en medewerkers en als U goed nadenkt zult U zeker meelachen. Teneinde nu alle kolen en geiten te sparen hebben wij de afgelopen 15 jaar voor U in kaart gebracht en dat wel op de oude beproefde wijze die U van ons verwacht. Bij het 100-jarig bestaan zullen wij dan slechts 10 jaar in te halen hebben. Hetgeen de leesbaarheid ten goede zal komen en dus tevens de lezers van buiten onze kring een beter beeld van onze historie zal geven. Zonder die talloze details, die ons alles, doch hen weinig zeggen. Wij hopen en vertrouwen dat U het met ons eens zult zijn. Als lezing van ons nieuwe Gedenkboek U evenveel plezier geeft, als het ons gaf het samen te stellen, dan zijn we al ruimschoots tevreden. COMMISSIE JUBILEUM-BOEK 3

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 7