HEIN en HANS WINTER: een begrip De eerste kennismaking met Hein en Hans Winter dateert uit de beginjaren dertig. De gebroeders Winter waren altijd aan het voetballen op de landjes aan de Meindert Hobbemastraat in Heemstede en waren grote organisatoren van allerlei competities, in de meest uiteenlopende balsporten. In de komende jaren werd de aantrekkingskracht van H.F.C. groter de manieren waarop de tweeling de controle vermijdde waren indrukwekkend! In april 1939 lid geworden van H.F.C. werden de voetbalcapaciteiten van de broers snel ontdekt en in het seizoen 19411942 vierde Hein als linksback van de aspiranten A zijn eerste kampioenschap. In dit elftal speelde onze voorzitter spil, was Hans de scheidsrechter en mocht ik als aanvoerder optreden. Het eerste speelde in die jaren in de derde klas en wat waren wij trots, toen wij de A-aspiranten van E.D.O. met 21-0 inmaakten. Hans werd in 1945 in het eerste opgesteld en heeft daarin met een onderbreking tot 1960 gespeeld. In de eerste jaren speelde Hans op vele plaatsen in de voorhoede, maar toen éénmaal de vleugel met Cees de Nijs was gevormd, was de elftalcommissie zo verstandig om deze combinatie in stand te houden. Hans was razendsnel op de korte sprint en gevreesd om zijn slimme voorzetten. Na het actieve voetbal is Hans scheidsrechter geworden en hij heeft zich inmiddels opgewerkt tot fluitist in de hoogste amateur afdeling en tot referee op 1 januari. Hein werd in 1944 in het eerste opgesteld en heeft op vrijwel alle plaatsen gespeeld. Hein heeft jaren lang de linksbuitenplaats bezet en zich later ontpopt tot een prima halfspeler en linksback. Hij zal wel de enige H.F.C.-er zijn en blijven, die het gepresteerd heeft om onafgebroken 200 competitiewedstrijden in het eerste te spelen, zonder ook maar één keer te ontbreken. Na zijn actieve periode is hij in de lagere elftallen gaan spelen, maar hij was steeds bereid een hoger elftal aan te vullen en te versterken. Ook voor de jeugd heeft Hein veel gedaan en vooral als leider van de aspiranten-A heeft hij veel werk verzet. Hans en Hein hebben gespeeld in de elftallen die H.F.C. van de derde naar de eerste klas terugbrachten. Hein werd bovendien kampioen van de eerste klas. Hoogtepunt in de voetbalcarrière van Hein was dat hem het Lidmaatschap van Verdienste werd aangeboden. Hein en Hans hebben respectievelijk 347 en 206 competitiewedstrijden gespeeld en daarin 72 en 86 goals gemaakt. Ik weet, dat H.F.C. veel aan de Winters te danken heeft, maar ook dat het plezier en genoegen, dat zij met H.F.C. beleefd hebben, groot is. LEO MOLIJN 89

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 93