het bestuur de bouwplannen die met enthousiasme worden ont vangen. Van gemeentewege komt de toezegging los dat de bouw op geen bezwaren stuit. Aan een jarenlange onzekerheid, wèl of geen weg over ons terrein, wordt definitief een einde gemaakt. Financieel vraagt het nieuw te bouwen clubhuis grote offers. Door jarenlang een toeslag op de contributie voor het clubhuis te hebben berekend is door het bestuur al een appeltje voor de dorst gecreeërd. Maar er is meer nodig. Erevoorzitter van Houten, wie anders, neemt op zich een speciale inzamelingsactie te houden. Liefst 125.000 gulden is het resultaat van de inzamelingsactie onder (oud)leden en donateurs. In augustus 1974 begint men aan de grondwerkzaamheden. Binnen de vereniging wordt de discussie weer op gang gebracht of en in welke mate hfc op andere sportgebieden (tennis, squash) initiatieven moet ontplooien. Een nieuwe commissie 'Toekomst hfc' wordt geïnstalleerd en die zal ook zaken als ballotage, jeugd, voetbalprestaties, financiën e.d. onder de loupe nemen. Gevoetbald werd er natuurlijk ook. In een nieuwe omgeving (derde klas) beleefde het eerste een hachelijk sei zoen. Na in drie wedstrijden drie punten te hebben behaald bungelden we met 4 uit 11 in december onderaan de ranglijst. Met een nieuwe trainer, De Boer, en nieuwe leider, Henny Wijkhuizen, startte men het nieuwe jaar. Met succes. Moeizaam maar gestaag klommen we middels 8 gelijke spelen en 2 overwinningen boven de fatale twee onderste plaatsen. In de laatste minuut in de wedstrijd tegen hbc kon na een 2-0 achterstand een gelijke stand worden behaald, waardoor een ieder zich met een gerust hart aan de zomersporten kon gaan wijden. Een verdienstelijk resultaat bereikte het tweede: een tweede plaats. Bij de jeugd werd geanimeerd gevoetbald maar van enige niveauverbetering, vergeleken met vorige jaren, viel niets te be speuren. Tijdens het seizoen overleed Piet Peereboom, lid van verdienste, uitstekend redacteur van de 'Grote HFC-er' en lid van de jubileumboekcommissies in 1939 en 1954. Een uiterst bewogen seizoen 1974-1975. Het 95-jarig bestaan werd op gepaste wijze gevierd. De zevenkamp leverde een over winning op voor Han Koenders, evenals in 1969. Nauwelijks van de feestvreugde bekomen of op 14 september legde een grote brand onze tribune met kleedkamers en het clubhuis in as. Grote verslagen heid alom. Meer dan zestig jaar had de grote houten tribune het aangezicht van ons complex bepaald. Daar, in één klap, op de twee stenen kleedkamers achter het clubhuis na, de gehele accommodatie was vernietigd en het voltooien van het nieuwe clubhuis en kleed kamers eerst in het eind van het seizoen te verwachten viel, dienden pag. 96 en 97 Jan Berghuis in Haarlem heeft een uit zonderlijk privé-archief over hfc samen gesteld. Al 50 jaar, sinds 1929, verzamelt deze toegewijde supporter alles wat er in kranten en sportbladen over de club af gedrukt staat. Wat hij maar te pakken kan krijgen aan artikelen, foto's en illustraties over hfc plakt hij nauwgezet in een stevig schrift. Dat levert per seizoen een boekwerk van ruim dertig pagina's op. Berghuis heeft dit jaar dus 50 boeken volgekregen. Links boven: Prins Claus op het HFC-terrein, de hand schuddend van scheidsrechter Hans Winter, ter gelegenheid van een liefdadig heidswedstrijd voor het Beatrixfonds. Midden onder: Zó nam Bep Bakhuys in 1943 zijn beroemde kopbal tijdens de wedstrijd Holland-België (9-3) en op dezelfde manier deed Paul Bouwman (boven) het nog eens met succes over, zij het 35 jaar later.

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 102