Elke nieuwjaarsdag: voetballen met diner toe Oud-Internationals tegen HFC - 109 Op i januari 1923 speelde hfc voor het eerst tegen de oud-spelers van het Nederlands elftal, niet wetende dat deze wedstrijd tot een traditie zou worden die tot op de huidige dag voortduurt. Wel is waar met onderbrekingen in 1924, van 1938 tot en met 1943, (merkwaardiger wijze werd er wel op 1 januari 1944 gespeeld toen het oorlogsleed al sterk begon op te lopen) 1945 (honger winter), 1967 (wegens erbarmelijke weersomstandigheden), 1975 (wegens afgebrande tribune geen accomodatie), 1979 (i.v.m. barre sneeuw en ijstoestanden). Als bijzonderheid mag nog ver meld worden dat in 1949 op 26 dec. werd gespeeld, waarschijnlijk op ver zoek van hfc dat een goede kans op het kampioenschap had en dit ook behaalde. Beroemde spelers mochten wij op ons veld ontvangen zoals de legen darische doelman Just Göbel, Jan Thomee, Jan de Natris, Harry Denis, Wim Lagendaal, Leo Halle, Wim Andriessen, Kick Smit, Bertus Caldenhove, Bas Pauwe, Puck v. Heel, Kees Rijvers, Louk Biesbrouck en Rinus Michels (meer als trainer) om er maar enkele te noemen. Van hfc-kant natuurlijk Mannus Francken, Ben Verwey en Gejus v.d. Meulen. Niet minder beroemd of berucht zijn de 1 januari-diners met absolute topsprekers als onze eigen Dr Spoelder, Ender, 'Peuki Heybroek, Fruitema en de spits vondige Rob de Boer met zijn inter rupties. De laatste tien jaar steelt de 0.1. Joop v.Stoffelen de show met zijn uiterst behendige praatstijl. Als O.I.-speler staat Wim Roozen met 16 wedstrijden aan de top, on middellijk gevolgd door Halle, Stijger, Thomee, Pellikaan, Smit, Biesbrouck en Schaap. Als een der trouwste sportreporters ontvangen wij altijd ook gaarne Dick v.Rijn, die waarschijnlijk heel wat meer keren is geweest dan de gemiddelde UFC-er. We laten hem hieronder aan het woord. Tot slot nog enige cijfers. Gescoord werd er meestal behoorlijk: 165 tegen 149 in het voordeel van de Old Internationals, die 5 gewonnen wedstrijden meer op hun naam hebben staan. 100 jaar jong Voor vele lieden is de hfc, de in middels Koninklijke hfc, een voet balclub die één maal per jaar in de publiciteit komt. Dan komen de oud internationals naar het roemruchte voetbalterrein aan de Spanjaards laan om daar de jongetjes' van de Good Old te laten zien hoe je voet ballen moet. Op nieuwjaarsdag wenst daar iedereen iedereen het allerbeste voor het nieuwe jaar, geniet men van de oude voetbal trucs, looft men het dappere streven van de jongetjes en tijgt men ten slotte naar vloeibare en vaste calorieën. En daar herinner ik me hoe Henk Pellikaan de jongetjes van de hfc tergend kon toespreken om zich nu eindelijk ook eens in de competitie voor hun aller hfc waar te maken. Daar kon Stoffel (L.n) tot in 't oneindige doorgaan en daar kon ook de te vroeg van ons heengegane De Boer zijn onnavolgbare kritische interrupties loslaten. En daar was dan in al die jaren massaal en onuitwisbaar Piet van Houten. Als zijn 'politessedoor de zaal schalde, dan was er ook politesse. Maar al moet dan de 'Koninklijke' heel ver in de historie teruggaan om zich te kunnen beroepen op grote nationale successen, voor mij blijft de Good Old een van de 'groten' uit de Nederlandse sportwereld. 'Groot', omdat je, waar je ook ter wereld kwam, altijd wel weer ergens een hfc-er ontmoette die het zich tot een eer en plicht rekende goede gast heer te zijn voor een bezoeker die nauwe relaties met zijn oude club PG E R I C H T 1879

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 113