Tussen 1892 en 1895 schreef hij drie boekjes 'Voetbal en Athletiek', 'Cricket' en 'Wintersport', waarin allerlei technieken haarfijn zijn beschreven. De tekeningen in de boekjes maakte hij zelf. Pim Muiier was de belangrijkste oprichter van de Nederlandsche Voetbal en Athletiek Bond (later de knvb). Voor hem behoorden voetbal en atletiek bij elkaar. Toen de sectie atletiek door de nvab werd af gestoten zette Muiier onmiddellijk de Nederlandsche Athletiek Bond (later de knau) op poten. Hij kreeg de Internationale Schaatsunie van de grond, wist als tijdelijk voorzitter een crisis in de Ned. Cricket Bond te bezweren, organi seerde tijdens zijn studieverblijf in Lübeck de eerste voetbalwedstrijd in Duitsland en was een van de gangmakers voor de grote Inter nationale Sport- en Visserijtentoonstelling te Scheveningen in 1892. Want hij was een verwoed visser en dit leidde weer tot het schrijven van het boek 'Vischkweekerij en instandhouding van den Visch- stand', waar hij negen jaar aan werkte. Hij leverde zelfs het schema voor een wetsontwerp op de binnenvisserij. Als journalist werkte Muiier voor diverse sportbladen en als illustra tor leverde hij aan verscheidene bladen in binnen- en buitenland. Af komstig uit een welgestelde familie was het niet in de eerste plaats om financiële redenen dat hij dit deed. Wel wilde hij zich onaf- 2^<^Haarlemsche Football Club^- hfc-I in het begin van de jaren '90. V.l.n.r. achterste rij: R.A.C.Schut, O.Menten, W.Mulier, W.Schorer, J.Meijer. Middelste rij: K.Ples, A.H.Putman Cramer, H.Menten, F.Dolleman, W.H.R.van Manen, D.Flier. Voorste rij: P.Swens en S.Tromp.

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 28