Het spel wordt gespeeld door twee en twintig spelers. Elf van iedere club. Opgesteld als hierneven aangegeven. De bal wordt in het midden geplaatst en door een der party en (door het lot aangewezen) afgetrapt. Elke partij moet nu trachten de bal door het doei van de tegenpartij te werken (alleen de doelverdediger mag zyne handen gebruiken). Yoor elke keer dat dit gelukt krygt zy één punt. De partij, die na 2 x drie kwartier spelens, het grootst aantal punten heeft, wint. Na de pauze wordt van doel verwisseld, teneinde de voor- of nadeelen van wind of zon zooveel mogelijk voor beide partyen gelyk te doen zyn. Het lot beslist welke club de eerste keuze heeft. Wordt de bal door een der spelers buiten de zij- grenzen getrapt, dan gooit een speler der tegenpartij hem weder in. Geschiedt zulks over de doellyn, dan wordt hy (de bal) voor het doel geplaatst en weder in het velu getrapt. Is hij in zulk een geval het laatst aangeraakt door een speler der verdedigende partij, dan valt de aanvallende party een zoogenaamden hoekschop ten deel. Dat wil zeggen, dan heeft zy het recht de bal in den hoek van het veld te plaatsen en hem voor het doel te trappen. Talrijke regels, om te bepalen wanneer een speler zoogenaamd buiten spel is; om ruw spel te voorko men etc. zouden wij hieraan kunnen toevoegen. Om echter de duidelijkheid niet te schaden, laten wij dit achterwege. Wij spreken de hoop uit, dat gy door deze beknopte beschrijving den wedstryd zult kunnen volgen en aanleiding zult vinden onze wedstrijden nog menigmaal met een bezoek te vereeren. Het Voetbalspel

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 3