V 45 Andere 'cracks' waren destijds Ferry v.d.Vinne, Boelmans ter Spill, Max Henny en Adé van Gogh. Vanaf 1894 tot 1905 waren er in totaal vijftien wedstrijden door Bondselftallen tegen buitenlandse clubs, meestal Engelse, gespeeld. Vanaf 1905 nam de nvb de organisatie ervan geheel in eigen hand en in dat jaar greep de eerste officiële Nederland-België match plaats. Op 9 mei 1907 viel aan hfc de eer te beurt om gastheer te zijn voor de zesde Nederland-België wedstrijd. De Belgen wonnen met 2-1. Drie jaar later, 1910, weer op het HFC-terrein werden de Belgen in gemaakt met 7-0. Waarbij Mannes Francken drie goaltjes scoorde. De Nederlandse Voetbal Bond organiseerde in het seizoen 1907-1908 voor de eerste maal atletiekwedstrijden, die werden gehouden op het HFC-terrein. Hierbij vochten dan diverse voetbalverenigingen om het atletiekkampioenschap, waar geen bal aan te pas kwam. Hard lopen was het belangrijkste. 'Dank zij het superieur loopen van W.Rasch, G.Reijdon en M.Tideman werd de hfc kampioen.' Over de 100 meter liepen Reydon en Rasch respectievelijk 11 1/5 en 11 2/5 seconden. De 400 meter haalde Rasch in 58 4/5 seconden. Op de 800 meter liepen geen HFC-ers mee. Toch won hfc de eerste prijs, zijnde een gouden clubmedaille van de nvb en een beker, uitgeloofd door de burge meester van Haarlem. De meeste gouden, zilveren en bronzen medailles, enige bekers en andere onderscheidingen zijn later niet meer teruggevonden nadat de Duitsers in 1940 het HFC-clublokaal in de Sociëteit aan de Zijlweg in Haarlem hadden bezet. The Good Old bracht nu ieder seizoen zo'n zeven elftallen in diverse competities uit. Over het hebben van een eigen clubgebouw aan de Spanjaardslaan sprak men voortdurend, maar het grote struikelblok bleef tot in lengte van jaren het feit dat er op dat veld een servituut rustte. Profijt van deze situatie hadden alleen enkele Haarlemse tapperijen die na de wedstrijden in het weekend door HFC-spelers en hun aanhang werden bezocht. Een uitgebreidere kantine zou er pas in 1966 komen en tien jaar later, nadat een brand die kantine in de as had gelegd, verrees het huidige clubhuis. Het eerste bleef tot de beste elftallen in het land behoren, al wisselde het nogal eens op de ranglijst van de landelijke competitie le klas. In 1909 trok het bestuur de Engelsman Julian aan als trainer. Voor de meeste spelers, middelbare scholieren en studenten, zal de heer Julian verstaanbaar genoeg zijn geweest. Maar ook eenvoudiger lieden begrepen de Engelsman, getuige deze anekdote uit het jubileumboek. so 3 Opgericht i879 Links: 'W.Tinus' staat voor Waarde Tinus (Loosjes) en de ondertekenaar 'Peer' is Rodrigues Pereira geweest. Onder: Beelden uit een van de films van Dick Laan. i O O I HH HH

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 49