overleed was een zeer trieste gebeurtenis. Een seizoen met weinig hoogtepunten zou men 1965-1966 kunnen betitelen. Het eerste elftal kwam niet verder dan de middenmoot. Een groot lichtpunt was de verbouw van de clubtent. De grote man was Eric van Schouwenburg, die het met enkele mededoorzetters klaarspeelde dat een redelijk clubgebouw ontstond, dat zijn diensten tot aan de brand volop heeft bewezen. Het toeval wilde, dat de familie Schaafsma het beheer stopte en vervangen werd door de on volprezen Ali en Jan Engel. Zij behoorden gedurende twaalf jaar tot een onmisbaar deel van de HFC-inventaris. Het belangrijkste feit in 1966-1967 was dat de beslissing viel over het tracé van de Zuidelijke Stadsrandweg, waardoor ons veld onaan getast zou blijven. Een tweede historische gebeurtenis was het af gelasten van de wedstrijd op 1 januari tegen de o.i. De beslissing die op Oudejaarsdag viel, was volgens optimisten de volgende dag on juist, maar deze critiek kwam van lieden die buiten het veld stonden. De prestaties van ons keurteam waren niet zodanig, dat van een goed seizoen gesproken kon worden. Met 20 punten uit 22 wedstrijden belandde het op de zevende plaats. Drie jaar daarvoor degradeerden wij met 19 punten uit de eerste klas! In het volgende seizoen kwamen we beter uit de verf. Met 30 punten bezetten wij een eervolle derde plaats. Op het bestuurlijke vlak vonden belangrijke mutaties plaats. Jaap van Baasbank droeg de voorzittershamer over aan Paul Begemann, terwijl Frits Bettman het secretariaat overnam van de helaas te vroeg overleden Cees van Wijk. Onze ere-voorzitter viel een welverdiende hoge onderscheiding van hm de Koningin ten deel. Het 90-jarige bestaan kwam in zicht. De voorbereidingen drukten een stempel op het geheel. De poging dit jubileum als eerste klasser te vieren mislukte, hoewel er een zeer fraaie kans tot de laatste wed strijden aanwezig was. O Links: Piet van Houten demonstreert het drijven van de bal. Rechts: HFC-elftal in het juniorentournooi De Acht, april 1943. I V.l.n.r. geknield: H.Winter, P.van Zeeland, H-, W.Groot, L.Molijn en J.Eckhart. Staande: E.Koning, P.Haverkamp, Begemann (capt.), J.Boshoff, D.Groot, H.Alofs en P.Lokman. -<^Haarlemsche Football 6!ub^~

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 90