Er zijn seizoenen die men als hfc-er niet snel vergeet. Een daarvan is het seizoen 1969-1970. Nauwelijks hadden de cricketers hun palen getrokken en hun matten opgerold, of het 90-jarig bestaan deed onze talrijke leden naar de Spanjaardslaan stromen. Eloewel het bestuur dit jubileum met niet al te grootse festiviteiten wilde vieren, had de jubileumcommissie daar volledig andere gedachten over. Deze commissie, onder de bezielende leiding van A. Sandtke, had de viering van het jubileum gegoten in de vorm van een zevenkamp tussen alle senioren-elftallen. Zo kon het gebeuren dat de HFC-ers zich met elkaar moesten meten in voetballen, atletiek, het or ganiseren van een kermisattractie, spitsvondigheid, autorijden en roeien. Niet onvermeld mag blijven de kermis annex het jubileum feest in een circustent op het veld naast de tennisbaan, waar een record aantal clubgenoten en donateurs elkaar trof. Het jubileum was stijlvol geopend op de zeer goed bezochte al gemene ledenvergadering in augustus, waar J. J. de Ia Mar tot ere lid werd benoemd. Leden van verdienste werden P. A. L. Bouw man, A. van Beekum, J. J. Reinders Folmer, C. D. Timmerman en E. J. Veldhoen, terwijl tenslotte H. A. Hackenitz, A. ten Have, A. Wijt, H. A. Wijkhuizen, E. Koning en G. J. Molenaar de gouden HFC-speld ontvingen. De Begeer-beker - om bij de onderscheidingen te blijven - ging naar G. J. van Vemde voor zijn intensief werk in de jeugdcommissie. Eerder op die avond had onze ere-voorzitter het borstbeeld van Pim Muiier in het clubhuis onthuld. Voor ons eerste elftal begon het seizoen redelijk, maar naarmate de maanden verstreken werden de resultaten slechter. Het gevolg was dat ons keurteam onder de enthousiaste regie van trainer Dobi Peters in de laatste weken van de competitie alles op alles moest zetten om degradatie te ontlopen. Het karwei werd eerst op de voorlaatste competitiedag door een 2-1 overwinning op Hillegom geklaard. P.A.L.Bouwman speelde op 7 mei 1970 zijn 250e competitiewedstrijd voor hfc. Nog slechter dan ons eerste elftal verging het ons tweede. Dit team degradeerde naar de reserve derde klasse, hetgeen overigens mede verklaard wordt door het feit, dat dit seizoen maar liefst zes teams uit de reserve tweede klas moesten degraderen. Er zijn van die seizoenen die men het beste met de zeven magere jaren kan vergelijken. Het seizoen 1970-1971 kan men in die reeks plaatsen. Dat wordt het best aangetoond door de prestaties van ons eerste elftal. In het begin van de competitie continueerde het eerste de goede vorm, gedemonstreerd in de oefencampagne, en het leek erop dat hfc een serieus gegadigde voor de eerste plaats zou worden. Links boven: hfc kampioen ie klas, 1960-61 en Fred Jansen gaat op de schouders. Hij speelde meer dan 200 wedstrijden voor hfc en maakte in 10 jaar tijd meer dan 100 doel punten. Midden: Het hfc-i kampioenselftal. V.l.n.r. staande: Molenaar, Wijkhuizen, Thole, Molijn, v.d.Meulen, Drijver, Ruskamp en Steeman. Gehurkt v.l.n.r.: Geerling, Bouwman, Jansen, Koenders en Honnef. Links onder: Feestje bij Cor Steeman (oefen- meester) thuis.

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 97