R eerste en het tweede elftal wel erg groot. Het eerste elftal leek een goede seizoenstart te maken, getuige de resultaten van de diverse oefenwedstrijden. Het deelnemen aan het Zilveren Bal Toernooi leverde zelfs een eerste plaats op. Echter, meer dan een zevende plaats in de competitie was er voor het eerste niet weggelegd. Aan het begin van het seizoen was D. Bijleveld tot lid van verdienste benoemd vanwege zijn werk als penningmeester gedurende een zestal jaren. Het seizoen 1972-1973 kenmerkte zich allereerst door de degradatie van ons keurteam naar de derde klasse van de knvb. Na negen seizoenen met wisselend succes in de 2e klas te hebben geacteerd moest de stap terug worden gemaakt. Het om verschillende redenen niet beschikbaar zijn van zes voorheen vaste eerste elftalspelers, P. Bouwman, E. en P. Thole, G. Koenders. H.Tekelenburg en R. Tullenaar is als voornaamste oorzaak voor de degradatie aan te wijzen. Midden in het seizoen dachten we het nog te redden (9 uit 13), maar de tweede competitiehelft bracht ons slechts vier punten. Aan trainer Dobi Peters, die ons vier jaar enthousiast en kundig trainde en na het seizoen afscheid nam, heeft het zeker niet gelegen. hfc zou hfc niet zijn als het clubleven ondanks de matige prestaties op de groene velden niet op de gebruikelijke wijze doorgang vond. Naast de potavond, bridgedrive en bingomiddagen voor de jeugd dient het slotfeest om de Toneelschuur zeker vermelding. Onder bezielende leiding van Arjan de Boer van der Ley werden we gefêteerd op een uitstekend cabaret. Grote verliezen bleven niet bespaard: Jhr. Dr. J. C. Mollerus, erelid, 37 jaar bestuurslid, waarvan 34 als secretaris; H. J. van Beem, lid van verdienste, vele jaren trouw lid van elftalcommissies van hoog tot laag; Rob de Boer, lid van ver dienste, onvergetelijk om zijn spitsvondige interrupties bij ver gaderingen en 1 januari-diners, voorts jarenlang lid van de redactie van de 'Grote HFC-er' en grensrechter bij het eerste; A. van Lennep, lid van verdienste, meer dan 75 jaar lid van onze vereniging die nog altijd trouw alle thuiswedstrijden van hfc volgde, overleden tijdens dit seizoen. In 1973-1974 gaf voorzitter Paul Haverkamp Begemann de voor zittershamer over aan Alex Oud terwijl Frits Bettman (meer dan 25 jaar in het bestuur) het secretariaat overdroeg. Beide uittredende bestuursleden werden op passende wijze uitgeleid: Bettman werd erelid, Begemann lid van verdienste, en niemand die het hen niet gunde. Veel stond dit jaar in het teken van het realiseren van het nieuwe clubhuis. In diverse commissies werd aan de voor bereiding gewerkt. Op 26 april in een speciale vergadering ontvouwt HM Boven: Overzicht hfc-veld. Midden: De club in de club, namelijk het HFC-elftal 'De Hondekoppen', dat zich erg verdienstelijk maakte. Onder: Om het kampioenschap van Neder land, 1960-61, tegen Xerxes, hfc verloor met 3-2. De 'zwevende' figuur is Gerard Koenders, in actie tijdens deze wedstrijd aan de Spanjaardslaan.

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 99