In de seizoenen 1955 tot 1958 werd zonder uitzondering beslag gelegd op de tweede of de derde plaats. En toen in 1958-1959 volgde het kam pioenschap. Dus weer promotiewed strijden. En weer betoonde HFC zich sterker dan haar concurrenten. Dat bete kende na 23 jaar wederom toegang tot het voetbalwalhalla der ama teurs: de le klasse. Namen die hier genoemd dienen te worden: weder om de gebroeders Winter, wederom Cees de Nijs, verder Leo Molijn, de jonge Hennie Wijkhuizen, Paul Bouwman, Gerard Molenaar, Fred Janssen, Walter Dekker en Nico van de Lee. En natuurlijk de man wiens kracht niet zozeer op het veld maar meer achter de groene tafel lag: Piet van Houten. Laatstgenoemde trad - mission ac complished - terug en werd geëerd met het ere-voorzitterschap, een titel die hij deelde met Muiier en Lotsy. Nog was het einde der feeste lijke momenten in dat gedenkwaar dige jaar 1959 niet bereikt: HFC werd 80 jaar en kreeg het recht het predicaat 'Koninklijke' te voeren. Hoe sterk HFC in die jaren was moge blijken uit het feit, dat na de promotie meteen om de topposities in de le klasse gestreden werd. In 1959-1960 de derde plaats. In 1960-1961 was de eerste plaats van de le klasse ons deel. Promotie wedstrijden hoefden niet meer ge speeld te worden. Nu ging het om het kampioenschap van Nederland. Andere kandidaten waren Sportclub Emma, Xerxes en Velocitas. Na een goede start liet HFC het in de laatste wedstrijden liggen. Het kampioen schap van Nederland ging naar Xer xes. Ook op dit punt in de historie van onze vereniging deed de bekende golfbeweging zich weer gevoelen. En misschien is golfbeweging een te Paques 21 Avril 1957. Grande Rencontre Inter nationale. O.l.v. de elftalbegelei- ders Piet en Chris van Houten werd een onvergetelijk paas-weekend in Luxemburg door gebracht. Aange zien men in de veronderstelling verkeerde dat de FC Haarlem op bezoek kwam had men het vrijwel voltallige Luxem burgse elftal op gesteld. Uitslag was een wat ge flatteerde 6-1 ne derlaag. Elftalfoto: Cor Steeman, trainer, Jan v.d. Maesen, Cees de Nijs, Gerard Mole naar, Eric v. Schouwenburg, Freddie Jansen en Leo Molijn. Onderste rij: Roelof Sander, Jan Domhoff, Koos Velt- man, Jan Mooie naar en Hein Winter. Reserves waren Otto Richelman en Hans van Zeeland. Grensrechter was Rob de Roer.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 12