De gemeente Haarlem schenkt HFC 'The Screen', maar het kunstwerk houdt het helaas niet lang uit en verdwijnt zo'n jaar of acht later op de schroothoop. De zevenkamp is weer een prooi voor 'de Hondekoppen', zij het dit keer met geringe voorsprong op het negende (kak aan de bal). Groots is het veteranen-tournooi met vijftien deelnemende teams, van oud-internationals tot Prince Albert uit Engeland. Opzienbarend is de winst te noemen van de veteranen van Koninklijke U.D., onze voetbal lende vrienden uit Deventer. De dag wordt afgesloten met een groot diner/dansant/cabaret met liefst 450 aanzittenden in de feesttent. Bij de wedstrijden om de Pim Mu- lier-beker toont Rob Bruin zich de sterkste voor, verrassend, Jan We- duwer en Erik de Vlieger. De grote dag is natuurlijk 15 sep tember 1979. Oprichter Pim Muiier moet in 1879 een vooruitziende blik hebben ge had door er voor te zorgen dat in 1979 de 100ste viering van de op richtingsdag op een zaterdag zou vallen en er in die tijd niet meer op zaterdag zal worden gewerkt. 15 september is er voor de die hards. 's Morgens de ontvangst bij het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Haar lem op het stadhuis, compleet met défdé en onder toeziend oog van Z.K.H. prins Bernhard en Sir Stan- lev Rous, de voorzitter van de UEFA. 's Middags de dodenherdenking, aansluitend de druk bezochte recep tie en 's avonds eerst de revue van de NCRV onder de titel 'Hi, ha, 100 jaar voetbalshow' en daarna tot ver in de kleine uurtjes in de Beyneshal een schitterend galafeest, compleet met Kees van Kooten, die en pas sant HFC nog simplistisch goed keurt. Het 100-jarig jubileum wordt door de PTT opgesierd met een speciale zegel, waarop de gebreide wollen kous van Willem Padt. Eind september, na de roeiwedstrij- den op de Kaag, ebt het feestgedruis slechts langzaam weg. H.J.B. Jeugd viert HFC-100 jaar mee vanaf het podium. De heren Linge- man (Ruud On- stein) en Kraak (Freek van Muis winkel) namen 100 jaar H.F.C. door. Z.K.H. Prins Bernhard, geflan keerd door burge meester Reehorst en voorzitter Alex Oud, zet luister bij aan het 100- jarig bestaan van de Koninklijke H.F.C.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 17