den naar het oosten des lands uitge weken waar hij thans onder dak is bij het inmiddels koninklijke UD. Voor Ruskamp is het eenvoudig zijn hoogtepunt te noemen: Het afde lingskampioenschap van 1961, ge volgd door een niptverloren finale om het amateurkampioenschap van Nederland. Vervolgens van Baasbank. Slechts drie jaar jonger dan Heybroek. Li chamelijk niet in goede conditie. Maar wat een uitstraling. Ogen waaruit de spot nooit wijkt. Sportief gezien een amateur in hart en nie ren en bij de tijd in de meest letter lijke zin. Wijst ons op de column van Jan Mulder in de Elsevier van 22 december 1988 waaruit hij met instemming het navolgende citeert: „Weg uit Olympia! Wanneer 90 me- sjogge landen zich uitsloven voor die zinloze medailleladder, gaan wij heerlijk kaatsen in Friesland, korf ballen in Ons Eibernest en schaat sen op de Gouwzee". Hoogtepunt voor van Baasbank was de uitbrei ding van het clubhuis in 1965. Voor die tijd had je alleen 'het stink- hokkie van van Rooijen'. Het club huis moet de spil van het ver enigingsleven zijn en dat clubhuis moet altijd aan de Spanjaardslaan staan. Bewaar de Spanjaardslaan goed, bezweert van Baasbank ons. „Noem mij Uw hoogtepunten en ik zeg U wie U bent." De ogenschijnlijk koele Macher Be- gemann denkt aan een fysieke pres tatie en wel in de vorm van de geza menlijke krachtinspanning waar mee - tegen iedere voorspelling Voorzitters van H.F.C. Zittend v.I.n.r.: tV. Hey broek, J.P. van Baasbank, M. Ruskamp. Staande: D.A. Oud, E.J. Poster. P. Haverkamp Be- gemann en N.J.P. Giltay Veth.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 19