ZEVEN PRESIDENTEN in - het hoofdveld tijdig sneeuwvrij werd gemaakt voor de wedstrijd van 1 januari 1969. Als nieuwe ontwikkeling tijdens zijn periode noemt Begemann nog, dat Doby Peters een eind maakte aan het verschijnsel elftalcommissie en het voor elkaar kreeg, dat uitslui tend en alleen de trainer het eerste elftal samenstelde. Op het moment, dat Begemann de tribunebrand van september 1974 aansnijdt, grijpt Oud - manager b.d. in Frankrijk in. Oud heeft gelijk. De tribunebrand is van hem. Hoewel de tribune goed verzekerd was, rekent hij de vlam menzee niet tot het hoogtepunt van zijn presidiaat. Wel noemt hij als zo danig het tot stand brengen van de nieuwe accommodatie: tribune, clubhuis en het verleggen van het hoofdveld. Dat waren investeringen waar de nodige risico's aan kleefden in verband met de toenmalige plan nen de Randweg dwars over onze velden door te trekken. Een goede accommodatie moest ook tegen gaan, dat de categorie 15- tot 18-ja rigen het voetballen vaarwel zei om te gaan hockeyen. Dat was een ont wikkeling die in de 70-er jaren op gang kwam. Alle aanwezigen gru wen, behalve mevrouw van Baas- bank, die in de jaren '30 dertien maal in het Nederlands dames hoc- key-elftal is uitgekomen. Dan is Giltay Veth aan de beurt. Wij kennen hem als een man die nooit om woorden verlegen zit. Toch rol len hem de volzinnen, waar het gaat om het noemen van zijn hoogtepunt als voorzitter, niet gemakkelijk van de lippen. Giltay Veth trad aan na het eeuwfeest. Een periode, die hij omschrijft als een soort gat in het clubleven. Geringe trainingsopkomst en navenante resultaten. Waar Gil tay Veth wel met genoegen aan te rugdenkt is, dat het zijn bestuur on danks alles gelukt is de club over eind te houden en zelfs financieel te versterken. Noemt een solide finan ciële basis van essentieel belang en sluit verrassend af met de constate ring, dat een goede penningmeester belangrijker is dan een goede voor zitter. Hoe recenter het verleden, des te moeilijker is het daarin hoogtepun ten aan te wijzen. Dat is het pro bleem van de h.t. praeses, Eggie Poster. Poster neemt nog een appel flap en constateert, onopgesmukt als hij is, dat de stijgende lijn er in ieder geval wel is: seizoen 1985- 1986 degradatie, 1986-1987 promo tie via de periodetitel en 1987-1988 promotie via een regelrecht kam pioenschap. Dat is meer dan de an dere heren kunnen zeggen.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 20