Alex Oud en Eggie Poster We luiden de laatste ronde in met de even voorspelbare als onver mijdelijke vraag aan ieder afzonder lijk: „Wat zijn Uw toekomstwensen voor HFC?" Heybroek: „Goed voetbal in compe titieverband, aantrekkelijk voor mensen, waarvan het plezierig is die in HFC te hebben. Belangrijker dan méér mensen van eigen kweek in het topvoetbal." Van Baasbank: „Moet het einddoel hoofdklasse amateurs zijn? 3e klas se is nét mooi, maar je moet het niet laten merken! En vergeet niet dat hoger spelen de inzet van nog meer vrijwilligers vraagt. Trouw aan de vereniging staat bij mij hoog aangeschreven. Je zou de statistie ken eens moeten zien van de men sen van de laatste 20 jaar: hoe lang die lid gebleven zijn. Reünistendi ners moeten tot in de lengte van da gen blijven bestaan, maar ik vraag me af hoe de situatie over 10 jaar zal zijn." Ruskamp: „Zo hoog mogelijk voet ballen. Mag desnoods de hoofdklas se zijn." Begemann: „We moeten méér doen aan de omni-club-gedachte. We zijn te eenzijdig. We moeten het helikop- terveld ten nutte maken. We moeten met de gemeente in de clinch: het fietspad eraf. We moeten gaan gol fen, een driving ranch richting Huis met-de Beelden (Heybroek: „Met al ZEVEN PRESIDENTEN die ruiten erin!"). Multifunctioneel kunstgras biedt ook mogelijkheden. Voor de hele familie. De basis ver breden. Voetbal biedt te weinig aan knopingspunten voor een goed club- leven." Oud: onderschrijft de kwalitatieve benadering van Heybroek, maar ziet geen enkele reden om niet de hoofd klasse te ambiëren. Zo hoog moge lijk in het amateurvoetbal. Wat be treft de nevenactiviteiten ziet hij veel in een squashbaan. Lijkt de enige sport waar je de hele familie bij kunt betrekken. Ook multifunc tioneel kunstgras kan goed zijn voor de invulling van de omni-club-ge- dachte. Giltay Veth: zo hoog mogelijk voet bal, mits de hele club dat draagt. Vindt het jammer dat HFC na 110 jaar nog geen rijke club is (Hey broek: „Nouuuuuuuuw, dat vind ik juist leuk"). Financiering van de be langrijke, het verenigingsleven sti mulerende, nevenactiviteiten is daardoor moeilijker geworden. Poster: „We hebben gekozen voor prestatievoetbal. Dan moeten we ook streven naar het hoogste. Derde klasse is mooi (richting van Baas- bank), maar je kunt beter in de hoofdklasse spelen. Veld 5 is een ideaal cricketveld. Veld 4 is geschikt vook multifunctioneel kunstgras, b.v. voor dameshockey op dinsdag. Brengt de vrouwen dichter bij de club. Ik hoop dat de promoties in groten getale zullen komen." En zo zijn wij aan het eind gekomen van een uniek gesprek. Een gesprek tussen zeven voorzitters die bijna een derde van de hele HFC-geschie- denis als zodanig gefunctioneerd hebben. Zeven verschillende per soonlijkheden, door de club met el kaar verbonden, gaan weer ieder huns weegs, op die milde oudejaars dag van 1988. R.v.K G.W.P.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 22