Voorzitterswisseling SEIZOEN 1979-1980 Ook drie andere bestuursleden hou den het 'voorlopig' voor gezien, Bob Witjas, Ignace van Liemt en Gejus v.d. Meulen. De eerste twee worden onderschei den met de gouden speld. Het bestuur wordt aangevuld met Friso v.d. Wal, Rembrandt Heerkens Thijssen en Freek van Muiswinkel. Op de algemene ledenvergadering ontvangt Otto Richelman de Begeer- beker. Als iemand deze onderschei ding, begin jaren zestig door Bill Bo gaard ingesteld voor HFC-ers die een eenmalige prestatie hebben ge leverd, heeft verdiend, is het wel Otto Richelman geweest. Het minu tieus op schaal namaken van de oude tribune en clubhuis, beide af gebrand in september 1974, is een unieke prestatie waar veel HFC-ers nog in lengte van dagen van kunnen genieten. Een nieuw fenomeen is het senio- renbestuur, vijf man sterk, om het seniorenvoetbal in betere banen te leiden. De oude vertrouwde elftal commissie is afgeschaft. Senioren elftallen worden verdeeld in drie secties, de A-sectie (zondagelftallen 1 t/m 3) voor prestatievoetbal, sectie B (zondagelftallen 4 t/m 9) en sectie C voor de nog lagere zondag-senio renelftallen en de zaterdagafdeling. De prestaties van de overige senio renelftallen zijn vrij mager. Het tweede weet zich weliswaar keurig te handhaven in de reserve 4e klas se, 3 en 4 daarentegen degraderen uit de le klasse HVB. Daartegen over staat alleen het kampioenschap van zondag 9 (Jan Pieter v.d. Pot en zijn maten). Op zaterdag, deze afde ling is nog klein, wordt geanimeerd gevoetbald. Bij de jeugd is er zelfs geen enkele kampioen te melden, al heeft vol gens het jeugdverslag het spelple- zier daar niet onder geleden. Het 100-jarig jubileum, elders be schreven, wordt langdurig en uit bundig gevierd. De KNVB heeft liefst twee weekends alle elftallen vrijgesteld van compe titie-verplichtingen. Het betekent voor het eerste elftal, voor het derde jaar getraind door Hans Vlietman, dat er twee keer op woensdagavond moet worden aangetreden. De start is goed, 6 uit 4, het vervolg wat minder. Tenslotte wordt toch nog een verdienstelijke derde plaats behaald (27 uit 22, vier punten ach ter kampioen Halfweg). Tijdens het seizoen speelt Henri Korpershoek zijn 100ste competitiewedstrijd. Gert Jan Volgers is onze meest suc cesvolle schutter met 12 doelpunten. Na zes jaar met strakke hand de vereniging te hebben geleid, geeft voorzitter Alex Oud de voorzitters hamer over aan Kiek Giltay Veth. Voor zijn vele werk wordt Alex be loond met het lidmaatschap van verdienste. Op 14 september 1974 brandde de roemruchte HFC- tribune af. Otto Richelman liet hem, in minia tuur. uit de as herrijzen. Een prachtige presta tie, waarvoor Otto terecht de Be- geerbeker ont ving. HFC 9, kak aan de hal, drie seizoe nen in successie kampioen.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 26