Periode-titel leidt tot promotie SEIZOEN 1986-1987 „Het was een goed jaar, sportief, re creatief en financieel" vangt pen ningmeester Henk Uildriks zijn jaar verslag aan. Met zoiets van 'na regen komt zon neschijn' start het eerste elftal on der grote steun van de vereniging, de competitie. Een aantal (onder steunende) leden heeft hun (finan ciële) krachten gebundeld en de Club van 100 opgericht. De Club van 100 moet het mogelijk maken om extra financiële steun te geven voor het aantrekken van gekwalificeerde trainers en het vergroten van de trainingsfaciliteiten. Met het aantrekken van Gerrit Peys, als trainer, heeft het bestuur een goede keus gedaan. De eerste helft van de competitie verloopt dan nog wel niet zo florissant, 12 uit 13, maar in de laatste negen competi tiewedstrijden wordt niet meer ver loren, hetgeen resulteert in het der de periode kampioenschap, met het eventueel recht op het spelen van promotiewedstrijden, als er een ver eniging uit Haarlem of omstreken degradeert uit de 4e klasse. Ruim een maand na het spelen van de laatste competitiewedstrijd is door degradatie van de Kennemers de na-competitie een feit. Met Nieuw Vennep en Hoofddorp moet in een hele competitie worden gestreden om een plaats in de 4e klasse. Door winst thuis op Hoofddorp (2-1) en uit op Nieuw Vennep (4-2) en de twee gelijke spelen, die Nieuw Ven nep en Hoofddorp tegen elkaar be halen, is slechts nog een punt uit twee wedstrijden voldoende om de promotie te bewerkstelligen. Op 31 mei 1987 wordt dat punt in en tegen Hoofddorp met een 2-2 ge lijkspel behaald. Bijna wordt een penalty ons in deze wedstrijd weer noodlottig. Kort voor tijd wordt kee per Michiel van Gaaien de held van de dag door de 11-meter schop te keren. G.P. S tapen sea, markante keeper, jeugdbegeleider, barfunctionaris en behorend tot de harde kern op zondag achter de goal. HFC 1 winaar van de HVB-nacompetitie in Hoofddorp en terug in de KNVB. V.l.n.r.: Eggie Poster, voorzitter, Nor- bert Vissers, Raymond Roode, Patrick Steenkist, Bert Leijenhorst, Peter van Essen, John Burke, Ronald van Liemt, Hein Kiemeney, Hans Rudolph, grens rechter, Patrick Tenthof, Steven Ijzer, Gerrit Peys, trainer, de verzorger en Bob Witjas. commissaris senioren-voetbal. Onderste rij: Huib Arends, Jaap Spee, Robbie Verstraten, Ilja Gazan, Just Spee, Michiel van Gaaien, Ren Roode, elftalleider en Ignace van Liemt, vice- voorzitter.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 40