"De HFC'er Voor wie de nuance zoekt." Voelt u nu waar wij staan als redactie? Precies, in het liberale midden. Waar alle democratische passaten vrijelijk op elkaar inwaaien. Ons motto van het laisser-faire laten wij dan ook vergezel len van de oproep zo goed mogelijk naar elkaar te luisteren en elkaar te respecteren. Tolerantie voor de anders denkenden, hoe moeilijk dat ook is. In het artikel 'Zeven presidenten' wenst ex-voorzitter Giltay Veth HFC het vol gende toe: „Zo hoog mogelijk voetbal, mits de hele club dat draagt". Mooi ge zegd, vinden wij. Om het abstractieni veau van u niet nóg meer op de proef te stellen, namen wij even, resp. heel even, contact op met twee vooraan staande HFC-ers: het erelid J.J. de la Mar, die o.a. 24 jaar bestuurslid was, en het huidig bestuurslid Bob Witjas. Eerstgenoemde als exponent van het amateurisme pur sang (in zijn hele le ven slechts één profwedstrijd in leven den lijve gezien, en dat slechts op uitno diging van P. Ligtenstein!). Laatstge noemde als exponent van het zuivere prestatievoetbal (o.a. eerdergenoemde beleidsnota van het huidige bestuur). Zijn de meningen van de heren De la Mar en Witjas op één lijn te brengen? Wij moeten het eerlijk toegeven: niet helemaal (willekeurig voorbeeld: facili teiten voor het Eerste). Maar dat er een modus te vinden is, waarin beide heren zich voldoende zullen kunnen vinden, P.G.F. te Beest Mr. H.J. Bettink R. de Boer N.J.J. Bouvy P.A.L. Bouwman A.F. van Buuren Drs. D. Bijleveld J. Dalmeijer Mr. F.A. Davidson J.H. Domhoff Mr. N.J.P. Giltay Veth A. ten Have P. Jongeneel Mr. L.J. Jonker Dr. F.C. Kuipers J.J. Laan A. van Lennep P. Ligtenstein staat voor ons nog altijd vast. Zeker na het eerdergenoemde gesprek tussen de 7 (ex-)voorzitters van HFC, die ook be paald niet dezelfde uitgangspunten han teerden. Uiteindelijk hebben ze allemaal dezelfde liefde. Op 16 september 1989, des avonds in de Stadsschouwburg te Haarlem, zult u in de HFC-musical Majoor Naegel en Dokter Houdt t.a.v. het fenomeen ballo tage uitspraken horen doen als: „Ik vind, dat als je een borrel met de vent wilt drinken, dan moet je hem nemen" en „Voetballen? Hoezo? Waar is dat goed voor?". De voetbalmakelaars Knol en Co aan de andere kant zullen het lied „Voetbal is bisnis" ten gehore bren gen. Daar tussenin zit het allemaal: HFC, als bindende factor van verschil lende stromingen. Maar altijd een bij zondere club blijvend. Toch nog niet zo gek bedacht, die titel van 10 jaar gele den. Vooruitziende blik. HFC is nu dus 110 jaar Eigenzinnig Amateur. Dat dat nog lang zo mag blijven, is de hoop van uw redactie. G.W.P. P.S.: Hoewel je nooit jezelf mag bedan ken, gaat onze speciale dank voor deze jubileumeditie in alfabetische volgorde uit naar Hugo Bettink, Hans Dekker, Jan Domhoff, Erik Le Grand, Rem brandt Heerkens Thijssen, Paul Hoeke, Martin Huisman (vormgeving), Rolf van Kessel, Willem Padt, Hein Roelfsema en Cees Timmerman. L. Molijn C. de Nijs Mr. B.J. Onderwater D.A. Oud P.W. Peereboom E.J. Poster H.E.H. Rahusen J.J. Reinders Folmer W.W. Rijpma W.N. van Schouwenburg Mr. M.A.V. Slingenberg.. C.D. Timmerman E.J. Veldhoen E.J.H. Vellema B.W.J. Verwey F. van der Wal C.J. Weidema C.H. Winter

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 5