HFC 115 JAAR De tribunebrand in 1974. De derde Spanjaardslaanclub: de HLTC Naar leeftijd is de HLTC van de drie Span- jaardslaanclubs de jongste, hoewel intussen 109 jaar oud. Maar op ons complex zitten de tennissers HFC dicht op de hielen, ze arriveerden slechts twee jaar na de Good Old, in 1901, ruim voor Rood en Wit. De HLTC werd opgericht in 1885, onder meer door Pim Muiier en door zijn bijna 25 jaar oudere zwager Van Limburg Stirum (directeur van de Haarlemse Gasfabriek). Deze was getrouwd met de zuster van Muiier. Van Limburg Stirum werd de eerste voorzitter, zijn 19-jarige zwager werd gewoon lid, later wel bestuurslid. Muiier liet zich eens zeer lovend uit over de tennissport, als middel bij uitstek voor het tot elkaar brengen van personen van beiderlei kunne uit de betere standen. De eerste (gras)banen lagen tweehonderd meter ten oosten van de Zuiderhoudaan, ongeveer waar nu de Beelslaan loopt. Zij waren gelegen op het buitengoed Zuiderhout, eigendom van de heer L. A. C. Victor. In of omstreeks 1890 is de club verhuisd naar de buitenplaats Het Klooster, van de heer Korthals van Schoten. Het buitenhuis lag waar nu het Pretoriaplein is, dus niet ver van het Frans Halsplein en het begin van de Cronjéstraat. In 1901 kwam de HLTC naar het tegenwoordige complex, maar op een andere plaats dan nu. En wel met de hoofdingang aan de Emauslaan. Die liep destijds recht door van de Crayenestersingel tot de hoek van de Spanjaardslaan en de Wagenweg. Er werden toen drie grijze gravelbanen aangelegd en een eenvoudig clubhuis. Het geheel vormde een rechthoek, aan de westkant van het tegenwoordige voetbalveld 4, met één punt van die rechthoek naar de entree aan de Emauslaan. In 1922 vond de verhuizing plaats naar de rand van de Hout. Dat stuk grond was eerder bij HFC in gebruik en ook een paar jaar mede bij de hockeyclub De Musschen. De HLTC kampte ondanks grote sportieve successen vooral in het begin van de eeuw en ondanks leden met veel maatschappelijk aanzien in de Haar lemse dreven, voortdurend met gebrek aan leden en gebrek aan geld. Tot de jaren twintig waren er door gaans niet meer dan 3 5 leden, maar toen begon de vereniging geleidelijk te groeien en in 1925 kwam er dan ook een derde baan bij. De jaren voor de Tweede Wereldoorlog werden vooral gekenmerkt door groei van het ledental en het telkens weer mislukken van de uitbreiding van het aantal banen door de halsstarrig heid van buurman Van Hardenbroek. Een vierde baan kon pas in 1949 worden aangelegd en later gelukkig nog eens twee banen. Het houten clubhuis brandde af in september 1975, vrijwel exact een jaar na de tribune brand bij buurman HFC. Maar al snel verscheen het tegenwoordige gezellige stenen clubhuis, een perfect home voor een bloeiende tennisvereniging met vaak Zo beroerd was die brand nog niet!

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 12