Seizoen 1990 - 1991 KONINKLIJK VERENIGD trc Hï Al: 37 uit 22 en nog niet genoeg! nimtiM i naniaitt Op de algemene ledenvergadering nam vice- voorzitter Ignace van Liemt afscheid. Voor zijn grote verdiensten gedurende twee bestuursperioden ontving hij het lidmaatschap van verdienste. Om gezondheids redenen legde Rik Mellema zijn functie als penning meester neer. Hij werd vervangen door oudgediende Pim Lagerwerf die al tijdens het seizoen 1989-1990 bij het beheer van de financiën de helpende hand had geboden. Frits Darlang werd benoemd tot vice-voor- zitter. Voor het eerst sinds lange tijd was de Begeerbe- ker voor een voetballer, Jaap Spee. Memorabel is dat tijdens het seizoen de magi sche grens van 1000 (ondersteunende) leden en dona teurs weer werd overschreden. Groot was het verdriet om het verlies van vijf zeer trouwe leden gedu rende het seizoen. Lid van verdienste Arie van Beekum, al tijdens zijn leven legendarisch door zijn voetbal- en schaats- prestaties, gouden speld dragers Piet Freni en Bob Kammeijer, alsmede Hempie Reinders Folmer sr. en Piet Roorda. Het eerste, getraind door de ambitieuze Hennie Schipper en wederom geleid door Monne Krant, debuteerde verdienstelijk in de tweede klasse. Met 22 punten uit even zoveel wedstrijden eindigde ons keurteam in de middenmoot en was er voor het eerst sinds jaren geen sprake van degradatie/promotie- koorts. In de beker behaalde het eerste eclatante successen door winst op hoofdklassers RCH (4-0) en WFC (1-0). Pas in de vijfde ronde werden we door OSV (4-2 verlies) uitgeschakeld. Zondag 7 werd opnieuw kampioen. Daarentegen was het zesde redde loos verloren en degradeerde. Opmerkelijk was de prestatie van de Al. Het team onder leiding van Daan van Rijn en getraind door Harry Hartman behaalde een enorm aantal punten (37 uit 22 wedstrijden) maar dat was nog niet voldoende voor het kampioenschap. HBC haalde nog 1 punt meer. Het jeugdverslag maakt nog melding van de kampioenschappen van de C2, de Dl, de D2, D3 en D4 en de E2 en E3 waarvan het laatste zowel in de najaarsreeks als in de voorjaarsreeks het kampioen schap opeiste, maar hoe kan het ook anders met als leiders Koos Jochemus en Ton Schreuders en extra training van John Weijers. Tijdens het seizoen werd besloten alsnog af te zien van de aanleg van een kunstgras veld. Het bestuur was door de leden van de kunstgrascom missie Kiek Giltay Veth, Henk Uildriks en Willem Padt uitvoerig geïnfor meerd naar allerlei mogelijkheden voor aanleg. De enige overge bleven optie, om het kunstgrasveld aan te leggen op het kleine trainingsveld, werd jammerlijk doorkruist door een tweetal hoofdwaterleidingen. Te memoreren valt dat tijdens de vele contacten met de gemeente Haarlem over het complex het behoud van veld 5 kon worden bewerkstelligd. Eerder was geble ken dat de gemeente in het kader van de reorganisatie van de sportvelden een andere bestemming voor genoemd veld voor ogen had. Mede dankzij een bijdrage van het Pim Mulierfonds konden er aanzienlijke investeringen worden gedaan op het complex. Zo werd de verlichting van het oude trainingsveld volledig vernieuwd, de armaturen van de verlichtingsinstallatie van het grote trainingsveld vervangen en in het clubhuis de kozijnen vernieuwd. Klaar voor weer een sprankelend Nieuw jaarsconcert. Heel veel wedstrijden voor het Eerste. IS

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 17