16 QQQQB Seizoen 1991- 1992 HFC 115 SBS'Si De nep I januari wedstrijd HFC in beweging. De Spoelderruimte in aanbouw. De algemene ledenvergadering in september 1991 zal ongetwijfeld als een van de meest rumoerige de rijke historie ingaan. Er was veel commotie over het beleid ten aanzien van de selectie en de plannen van het bestuur om met behulp van sponsoring het club huis te vergroten. Het bestuur, dat verder ongewijzigd bleef, werd versterkt door de komst van Willem van der Zwaan die in het bijzonder belast werd met de barzaken. Opnieuw moesten we tijdens het verenigings jaar afscheid nemen van een aantal leden. Op veel te jonge leeftijd overleed Hans Rudolph, vele jaren zeer actief als jeugdleider en later leider en grensrechter van het eerste elftal. Voorts gouden spelddragers Jan Goosens, jaren lid van onder meer de reünistencom missie, en de trouwe Jan Berghuis die meer dan 50 jaar alles wat maar iets met HFC te maken had bewaarde en onder meer de statistische gegevens van het eerste elftal bijhield. Ook overleed tijdens het seizoen oud eerste elftalspeler Jan Corbeth en tijdens de wedstrijd van HFC 1 tegen Ripperda John van Norde. Het eerste werd dit jaar getraind door Jan Boekhoff, geassisteerd door leider Monne Krant. Een Het is weer fijn langs de lijn. voortvarende start leverde de eerste periodetitel op. Daarna begon de misère. Slechts mondjesmaat werden er nog wat punten verzameld en aan het einde van de rit kwam het eerste één punt tekort om het tweede klasseschap te kunnen behouden. Zondag 2 deed het veel beter en behaalde onder leiding van Rob Tuilenaar en trainer Ton Offerman het kampioenschap en promoveerde naar de reserve derde klasse. Zaterdag 1, vrijwillig gedegra deerd naar de reserve derde klasse van de Haarlemse Voet balbond, haalde in één seizoen het 'verloren' terrein terug. Op 1 januari stond uiteraard weer op het programma de wedstrijd tegen de oud-internationals, maar door interne strubbelingen kon de KNVB geen elftal op de been brengen. Zowel sportief als financieel gezien een grote domper voor de vereniging. Gelukkig kon op het allerlaatste moment nog een team van oud profs uit Zuid Kennemerland worden geformeerd, dat met name door toedoen van Haarlemspeler Piet Keur het eerste met 5-0 versloeg. Bij de jeugd streden de Al en de BI lang om het kampioenschap. Beide teams kwamen net tekort. Cl, onder leiding van Jaap Spee en Olaf Looyen werd tweede in de competitie en won de afdelingsbeker. De D2 van Hans van der Straaten werd voorjaarskampioen en de D4 onder leiding van Jan Driessen en Jan Evert Poetry in motion. Menage najaarskampioen. Bij de E-junioren was het de E3 van André te Winkel en Lex Weermeijer dat kampioen werd. In de loop van het verenigingsjaar werd de notitie "integraal sponsorbeleid" gepresenteerd en de rapportage van de kadercommissie "liefdewerk de moeite waard", beide waardevolle stukken.

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 18