I HFC 115 JAAR Stop die trein! Typisch Piet van Houten. Op de bank scherp analyserend, natuurlijk met sigaar. bijzonder opponeerde en bleef opponeren tegen de ingewikkeldheid van het gemeentelijke financiële bestel), naar het Sint Elisabeths gasthuis, waarvan hij regent was en natuurlijk naar de sport. Dat leidde ertoe dat hij in het kader van het toezicht op de, in belang rijke mate door de gemeente verstrekte, subsidiegelden adviseur werd van de HFC Haarlem, de enige nog resterende club in het betaalde voetbal van onze goede stad. In die functie heeft hij veel energie gestoken en hij heeft er ook, naar ik van dichtbij heb mogen meemaken, veel plezier aan beleefd. In 1978 kwam er een eind aan zijn diverse functies in de Haarlemse samenleving, maar hij bleef erevoorzitter van HFC, want dat is nu eenmaal een functie voor het leven. Met al zijn werkkracht deed hij mee aan de voorbereiding van het eeuwfeest van de 'Good Old' in september 1979. Tijdens dit jubileum was hij bij tal van gelegenheden de centrale man. Ik denk onder meer aan het grootse reünistendiner en de indrukwekkende dodenherdenking. Wat hij toen zei had grote allure. Een echte geboren spreker was Piet van Houten niet, maar op hoogtijdagen kon hij impo- nerender uit de hoek komen dan wie dan ook, resultaat van soms wekenlange voorbereiding. Piet ging recht op zijn doel af... Toen hij op een zondagmiddag hij de HFC-botTel in restaurant Boekenroode moest zijn, tegenover het station Heemstede-Aerdenhout en in de sneltrein Haar lem-Den Haag zat, verzocht hij de conducteur te laten stoppen bij station Heemstede. Als enige passagier verliet Piet de trein, om, vijftig meter verder, opgewekt als altijd Boekenroode binnen te stappen! Otto Richelmann

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 24