De feestelijke Algemene Ledenvergadering I KONINKLIJK VERENIGD Willem Padt Eerst veel geluk later ook veel verdriet DOOR De dames waren "te tellen" (citaat Patricia Bettink), maar de heren waren in jaren niet in zo groten getale komen opdagen voor een ALV. Het bewijs dat het predikaat 'fees telijk' het altijd goed doet En de bewijsvoering of de uitbouw van het clubhuis nodig was geweest hoefde gelijk niet meer geleverd te worden, want die uitbouw zat ook vol. Rob Tuilenaar: Lid van Verdienste. Eerst de opening en mededelingen van onze voorzitter, Eg Poster. Die memoreert onder meer dat thans sprake is van 1130 "vrijwel allemaal spelende leden. Hierna volgt de derde trekking van de grote jubileumloterij door notaris Evers, die de beslissende handeling laat verrichten door erelid J.J. de la Mar. Uiteraard veel bekende namen onder de prijswinnaars. Als de naam van Bennie Roode valt zegt de voorzitter meelevend: "En die heeft het zo hard nodig!" Voorafgaand aan de vertoning van de films van cineast en oud-HFC'er Dick Laan geeft een verte genwoordiger van het Dick Laan Filmfonds (postbus 1198,2001 BD Haarlem) uideg over de doelstel lingen van dit fonds, zoals het beheren van de meer dan vijftig speelfilms en documentaires van Dick Laan. Zo kost het conserveren van de 35 mm speel film "De droom van een voetballertje" uit 1924, ruim 10.000,-. Van deze film bevond zich een exemplaar in het HFC- archief. Cees Timmerman heeft er ooit nog eens, sigaren rokend, met Manty Scholtmeijer naar gekeken. Achteraf niet zonder gevaar, want die oude nitraatfilms willen nog wel eens met huis en al de lucht invlie gen. HFC heeft het exemplaar geschonken aan het Dick Laan Filmfonds. Het was een prachtig, poëtisch filmpje. Dat gold ook voor de twee andere filmpjes. Het smaakte naar aanzienlijk meer, zeker als je de titels van de filmografie van Dick Laan doorkijkt (wat dacht u van: "Papa wil geen schoonzus die voetbalt" uit 1932, of "Onze Wagnerkade in oorlogstijd" en "De bevrijding van Haarlem" uit 1945). Pauze. Decoraties Een speciale decoratie voor Norbert Vissers wegens 180 wedstrijden voor het Eerste. Daarna gouden spelden voor Chris Vogelzang, Frans Kottman, Ids Brouwer, Willem Padt, Fons Langemeijer, Koos Jochemus en Jaap Spee. Het lidmaatschap van verdien- ste gaat tenslotte naar de aimabele leider van het Eerste, Rob Tullenaar. Vervolgens twee gastsprekers. Eerst Jaap Spee, die het stripverhaal vertelt van het Eerste in de laatste acht jaar: drie promoties, één degradatie en vier nacompetities. Hoogtepunt was de kampioenswedstrijd met Geert Piet Stapensea als reserve, met geleende voetbalschoenen. Jaap vat de periode samen met: "Eerst veel geluk, later ook veel verdriet". Een mooi verhaal van een sterke aanvoerder. Mooi is ook het verhaal van de tweede spreker, Joop van Schaik. Zoals wel vaker met grote filosofen moet hier volstaan worden met het aanstippen van enkele punten. Voor de grote lijn, laat staan de diepere betekenis van zijn verhande ling, ontbreekt mij het verstandelijk en HFC het budgettair vermogen. Joop's visionaire betoog kwam erop neer dat bij de mijlpaal "HFC 150" het clubhuis het gehéle complex zal beslaan "en zo hoort het ook". Retorische vraag: "Is er echt maar ene club in 't land?" Joop was achttien toen hij in 1959 lid werd. De kwaliteit nam daarna alleen maar toe. HFC is een wijze van leven en geeft zin aan het leven en zin in het leven. Buitenstaanders jaloers en vol onbegrip. HFC is niet elitair. HFC heeft het ook zonder ballotage prima gedaan: anderen gingen geruisloos vanzélf af. HFC'ers zijn stronteigenwijs, sociaal onaangepast, meestal intelligent, kortom de psyche van iemand die ongeschikt is om een teamsport te bedrijven. Deze schijnbare paradox wordt opgeheven door mensen die nóg eigenwijzer zijn dan de rest (Lotsy, Spoelder, Van Houten, Giltay Veth en I3egemann). Ik noteer wanhopig verder: inrich ting en opvangcentrum voor gestoorde indivi duen. Cynisme, kritische zin en volkomen gebrek aan balgevoel. Superindividualisten zoals B.S. Lemarché, die zo goed dichtte dat enkele een plaats verdienen in bundels van middel bare scholieren. Via Aryan van der Leij (in welke vereniging wordt een musical geschre ven?), de broek van Wijkhui zen, Ad Sandtke en Ton ten Have belandt Joop op de vraag wat HFC creëert voor iemand die lid is. Antwoord: mentale weerbaarheid. HFC is een uitstekend vervangingsmiddel voor prozac. "Ik ben zo trots als een pauw dat ik een HFC'er ben". HFC is het wel en wee van het Eerste. Het Eerste heeft een meesleepfunctie. Vervolgens Rembrandt Heerkens Thijs- sen, die aannemelijk weet te maken dat de Club van Honderd inmiddels het predikaat de Club van Honderd Duizend verdient. Rembrandt overhandigt Eg een prestatie-overzicht van het Eerste in de vorm van een grafiek, voor in de Spoelderrutmte. Tenslotte complimenteert erelid Paul Bege- mann het bestuur en de jubileumcommissie en wordt de avond middels het zingen van het clublied afgeslo ten. Een mooie avond. Ids Brouwer: Gouden speld Fons Langemeijer: Gouden speld. Frans Kottman: Gouden speld. 25

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 27