KONINKLIJK VERENIGD Koninklijke HFC zaterdag 1 - Lucky Ajax Na afloop van het toernooi konden de moegestreden veteranen, onder het genot van de diverse drankjes, kijken naar de wedstrijd tussen Zater dag 1 en Lucky Ajax onder leiding van Michael van Praag. Ook al zo'n vreemde zaak. Op de goal mijn ex-kapper Paul van der Meeren. Nooit geweten dat hij bij Ajax heeft gespeeld. Verder speelden er toch weinig bekenden mee. Die van HFC kende ik allemaal. De borrel en het diner Nadat iedereen fris was gedoucht en men zich via een tweede warming-up in de kleren had gestoken, gaf men zich vermoeid maar tevreden over aan de borrel. Vooral op het terras werden de vermoeide leden uitgestrekt en waren de pols- en armspieren nog de enige vormen van leven. Bestuursleden Bettink en Darlang. Via een driebonnensysteem kon men in aanmerking komen voor drie gangen, te weten soep, hoofdgerecht en ijs. Een fout van ondergetekende was dat hij van mening was dat hij met soep moest begin nen. Fout, inderdaad. Je begint met het hoofdgerecht, dan neem je ijs en daarna pas de soep. En als je toeval lig je ijsbon kwijt bent, maar je bent nog wel in het bezit van een soepbon die je niet hebt gebruikt, omdat je niet van soep houdt of omdat je ook niet op de hoogte was van de volgorde van opdienen, kon je op je soepbon ijs krijgen. Klinkt misschien wat verwarrend, maar dat mag de pret niet drukken: het eten was goed. De prijsuitreiking De prijsuitreiking speelde zich af op het terras. Freek van Muiswinkel had op de dug-out plaats genomen, vanwaar hij iedereen met luide stem naar buiten maande te komen. De wijze waarop Freek zich over de dug-out meende te moeten verplaatsen, noop ten Rembrandt Heerkens Thijssen en Willem Veniet plaats te vatten in de onmiddellijke nabijheid van dit gelegenheidspodium, om Freek zodoende voor een vrije val te behoeden. Dit hoogtepunt werd nog eens nadrukkelijk in beeld gebracht toen Freek de heren Van der Burg (Hercules) en Franken (HBS) uitnodigde om naast hem plaats te nemen. De wijze waarop de heer Van der Burg de dug-out betrad, had veel weg van de beklim ming van de top van de Mount Everest door een hoogtevrezer met depressieve neigingen. Heerkens Thijssen en Veniet hadden dan ook alle moeite om hem te verhinderen in het diepe te springen. De speech van Van der Burg was lang en specifiek gericht op het diner. De mimiek van Freek sprak dan ook boekdelen. Trouwens, Freek in Sesam straat zou ook niet misstaan. Het optreden werd vervolgd door een spon tane improvisatie van Old International Freek de Jonge. Dat is een geboren natuurtalent, die man moet daar absoluut in doorgaan. Zijn parodie op JFK, Ich bin ein Berliner", was van grote klasse. Ook zijn ereronde met de cup over het hoofdveld werd door velen zeer gewaardeerd. Voor degenen die de prijsuitrei king niet hebben meegemaakt: iedereen is heelhuids van de dug-out afgekomen. Opvallend was het voortdurend kauwen van Willem Veniet. Na informatie bleek dat hij als organisator alles aan iedereen had moeten voorkauwen. Het feest Na de prijsuitreiking stortte iedereen zich in het feest. Het optreden, later op de avond, van de Blue Diamonds, was een absoluut hoogtepunt. Daar mijn enkels in de buurt van mijn dijen zaten, leek een warm bad mij beter op zijn plaats. In het warme water liet ik de gehele dag nog eens de revue passeren. Naar weersomstandigheden, organisatie, plezier en pret was het een waardig onder deel van het jubileum geweest. Een dag waaraan zeer velen nog met veel plezier aan zullen terugdenken. Het 'Koninklijk Verenigd' in optima forma. Dank Dank aan de reeds genoemde commissie. Dank aan alle gastheren van de aanwezige teams. Dank aan alle scheidsrechters (vreemd, bij alle andere toernooien krijgt men toch een fles wijn). Dank aan Pink Huijgens. Dank aan iedereen die de catering verzorgd heeft. Dank aan alle barhulpen. Dank aan de heer Graafeiland. Dank aan de jubileumcommissie voor het opnemen van dit evenement. Dank aan Jan Dalmeyer voor het begrip voor het onte recht toekennen van een doelpunt door mij. (Volgende keer de wedstrijd beter lezen, Van Liemt!) Ajax, als altijd in de schijnwerpers. "Wij willen Hazes1'! 33

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 35