De familiedag 34 Hoogeveen jr. HFC 115 JAAR (Hoe wij niet konden winnen) Uitgerekend wij kregen Willem Veniet DOOR LOES Echt alles hadden wij ervoor opzij gezet Het sterkst denk bare familieteam op de been gebracht; wekenlang dage lijks Kraantje Lek op en af; dieet-voeding; hoogte-stage; massage en uitgekiende trainingschema's; een fantasti sche kootsj aangetrokken. Niets mocht baten. We konden gewoonweg niet winnen. Ik zal het u uitleggen. Alles liep verder goed af. De HFC-jubileum familiedag hield onze familie al wekenlang in zijn ban. Zondag 4 september zouden spieren en inzet tijdens een grootse apotheose tot ontlading komen. De families De la Mar en Hoogeveen -alias de familie Knots- waren er helemaal klaar voor. We hadden ons aan alle kanten ingedekt en met maar liefst tien uiterst gemotiveerde familieleden ingeschreven. Uitsluitend de allerfitsten van de toer. Marren/Hoogevenen kwamen natuurlijk in aanmer king. Een mentaal ijzersterke kootsj die uitstekend beviel en ook nog topprestaties zou kunnen leveren, was ingezet. En bovendien hadden we de jongste fami lie-aanwinst -weliswaar op wielen- als mascotte aan ons team toegevoegd. Echter, op de dag des oordeels sloeg, nog voor er een prestatie was neer gezet, de twijfel bij ons toe. Tijdens de instructie vooraf -onder het genot van een lekker kopje koffie of glaasje limo nade met cake- vertelde organisa tor Loes 'met het hoedje' Hooge veen, dat ons 'Dream-team' werd aangevuld met 'Anderen'. En uitgerekend wij kregen Willem Veniet -en Puck die het ons aangedane leed de hele dag nog probeerde te verzachten- toege voegd. Toen had ons al een lichtje op moeten gaan! Doch, vol goede moed gingen wij nog van start. Op het hoofdveld was een parcours uitgezet vol benenbrekende vervoermiddelen, hartverzakking veroorzakende snelheids-spelletjes en andere martel werktuigen. (De pas bevallen kootsj was vooral verrukt van de skippy-ballen!) Bij de diverse onderdelen ston den de charmante gastheren van zondag 4. Die voor de gelegenheid hun meest sexy outfit hadden aangetrok ken en op fabelachtige manier de regels van hun onderdeel konden uitleggen. Spelleider was Fons Langemeijer, die natuurlijk de ballentent onder zijn beheer had. En die absoluut onomkoopbaar was. Reken maar dat wij hem aan een zware test hebben onderworpen. Wij konden immers geen oneerlijke concurrentie hebben! Onder het dreigende wolkendek begonnen wij aan de familiedag. Sjoes met de familie De la Mar. Op het onderdeel 'hoeveel mensen krijg je op een paar skies en hoe lang duurt het dan voor ze twee meter verder zijn?' bleek al dat Willem Veniet een lelijke verzwakking van ons team was. Als gevolg van ondermijnende activiteiten van zijn kant, lagen we meer naast de skies dan dat we erop ston den, laat staan dat we enige afstand afleg den. Maar goed, 'begin ners-ongeluk' denk je dan als optimistische kootsj. Echter, Willem weigerde ook de foto van zijn voorzit ter te bekogelen. Althans hij probeerde het wel -de brave borst- maar was weinig (heel weinig) succesvol. Succesvol was wel ons meest charmante fami lielid. Deze 29-jarige Florence Nightingale had de eer met een welgemikte gooi Frans Kottman te water te mogen laten op het water-schavot. Dat ook hulp van boven was ingeroepen om ons team in zijn niet te stuiten opmars een halt toe te roepen, bleek wel toen wij het onderdeel 'luchtkussen' (dat is niet zo idyllisch als u denkt) wilden gaan bestor men. Op voorhand waren wij al ernstig gehandicapt aangezien op dit onderdeel schoenen geen deel moch ten uitmaken van de sportieve outfit. Mensen die ooit al eens kennis hebben gemaakt met de De-la-Mar- zweetvoet weten exact hoe zwaar de overige teamleden het hebben gehad. Hoewel wij dus ernstig verzwakt - immers: Veniet en zweetvoet- aan dit onderdeel begonnen, had de wedstrijdleiding ook regen voor ons georganiseerd! Het toch al nauwelijks te beklimmen luchtkussen werd nu een niet te nemen gletsjerachtig obstakel. En alleen bovenmenselijke inspanningen en het bouwen van een 'menselijke ladder' zorgde ervoor dat een aantal van onze teamleden boven kwamen. Onmenselijk was het. Gelukkig was er na dit onderdeel een kwartiertje pauze ingelast. Zo konden we onder het genot van wat doping bijkomen van de geleverde inspanningen en van het slappe-lach-gevoel dat ons hele team dreigde te ondermijnen! Fietsen verleer je nooit, zeggen ze. Nou, op de 'fietsen' die HFC geregeld had, leer je het nooit!

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 36