KONINKLIJK VERENIGD Overpeinzing van een vader De organisatie was corrupt, dat stond vast Een ledenlijst van onverschillig ■welke vereniging bestaat uit een zeer uiteenlopende hoeveelheid namen. Maar soms duikt een naam wel drie of nog meer keren op. Nu denkt u misschien, wat is daar voor bijzonders aan, wat valt daar nog over te schrijven? Toch zit daar veel meer achter. Stelt u zich eens de indoctrinatie van het oudste lid ten opzichte van zoons en echgenote voor. Het lijden kent zijn weerga niet. Geen kind kreeg de kans om zijn sportieve aspi raties in een andere sport uit te leven. De moeder en echtgenote wordt en werd bij voortduren gek gepraat over de Good Old, het Eerste, het Blauw en Wit Fier Bovenaan, afge lastingen, nederlagen, overwinnin gen en niet te vergeten de blessures. Stelt u zich eens voor, de zondag middagen: iedereen thuis na de borrel 'na het Eerste' op HFC, dus laten we maar zeggen lekker rozig. Moeders heeft het eten op scherp staan en tracht begrip te tonen voor de dodelijke vermoeidheid van manlief en hoort het voortdurende gepraat over de club aan. Om 18.40 uur kan het eten op tafel. Mis, want vijf minuten later begint Studio Sport met het andere voetbal. Om gek van te worden. En natuurlijk moeten alle wedstrij den van alle supergetalenteerde zoons van begin tot einde bijgewoond en daarna van commentaar voor zien worden. Vader laat zich in een commssie praten om zo nog meer aan de prestatiecurve van de zoons bij te kunnen dragen. En dan komt de tijd dat de zoons de zelfde maat kleding dragen als vader. Hij loopt op een gegeven ogenblik te voetballen in een verknipte spijkerbroek en een wit T-shirt, met een paar tennissok- ken in een stel voetbalschoenen waar- zijn jongste zoon onlangs is uitge groeid, vandaar. Ze vinden trou wens toch dat vader er beter mee op kan houden, want zoals hij zich beweegt is-ie een gevaar voor zich zelf Ik kan nog veel meer vertellen, want ik weet het uit ervaring. Maar het is wel fantastisch om tot zo 'n HFC-gezin te behoren. Je hoort opvattingen en ervaringen die je zelf ook hebt gehad. Je hoort kritiek op commissies en bestuur en tracht met (eigen)wijsheid de druk een beetje van de ketel te nemen. Maar vooral genietje van het plezier dat zij hebben van de club waar je zelf ook zo'n belangrijk deel van je leven hebt gesleten. Ik hoop dat dit nog lang zo zal blijven en roep ieder jeugdig lid op veel zoons op de wereld te zetten, dan kan hij hetzelfde ervaren. Wybo Rijpma team die 'Grote Taart' te laten winnen. Want dat die ons niet zou kunnen ontgaan was duidelijk. Wij de hadden werkelijk alles! De grootste familie-afvaardi ging; de jongste deelnemer; de jongst deelnemende mascotte; de mooiste dames; de sportiefste mannen: beste voorbereiding; de slechtste deelnemer met de grootste mond en natuurlijk connecties binnen de organisatie! En nu juist dat laatste was funest. Zij -de wedstrijdlei ding- heeft net zo lang gezocht naar een argument waarom wij niet zouden winnen. Want winst van ons team zou op bevoordeling kunnen wijzen. En toen ze geen argument konden vinden hebben ze nota bene hulp van boven ingeroepen en gekregen. Onder het mom van 'een verregende competitie' werd de 'Grote Taart' niet aan een deelnemend team uitge reikt, maar later door de 'charmante gastheren' mees ter gemaakt! Met de troostprijs -een eigenlijk ook wel heel grote- abrikozenvlaai hebben wij ons verdriet weggegeten. Gelukkig zat het uitgereikte lunchpakket verpakt in een boerenzakdoek, want wij hebben toch ook wel even de neus moeten snuiten. En daarna? Daarna hebben wij nog heel lang na zitten praten over een weliswaar natte, maar heel geslaagde familie dag. Loes Hoogeveen, Charlie Giesberger, heren zondag 4 en al die anderen die meegeholpen hebben: allemaal heel hartelijk dank voor een heel geslaagde dag! En wij? Wij zijn alweer in training voor de volgende familie-dag! De ene bak is de andere niet. Veel blauwe plekken en gedeukte ego's: waardeloos onderdeel, erg slecht voor de teamspirit. (Ooit aanschouwd hoe mijn frêle schoonzusje probeert Alex de la Mar, op een fiets, overeind te houden? Ontluiste rend!) Toen kwamen we bij het onderdeel 'drie rondjes om het wicket lopen en dan op het doel schie ten'. Zelfs zonder bier bleek dit een tamelijk lastig onderdeel. Maar nu kregen wij hulp uit onverwachte hoek (nou ja, 'hoek'). Storten ging het! Met bakken kwam het opeens uit de hemel en alle deelnemers -zo'n 170 maar liefst- zochten een droger heenkomen. Op de tribune, in de dug-out, de tent en het clubhuis, overal zag je druipende mensen en 'drup-sporen'. De bewolkte hemel bekijkend en de natheid van de deelne mers in ogenschouw nemend, besloot de organisatie na ampel overleg dat de familie-dag na dit beperkte programma afgerond zou worden. Een warme douche later, in droge kleren en met een Berenburgertje op tafel, speculeerden wij welk argument nu precies doorslaggevend zou zijn om ons

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 37