De mixed-seniorendag Frits Darlang KONINKLIJK VERENIGD De seniorendag was een lekkere mix. Een mix van zeventig jonge en wat minder jonge senioren, die, getooid met blauw-wit diadeem en -de mannen- met een Lou Bandy hoedje, in opperbeste stemming van een feestelijke dag genoten. Een mix van fysieke en mentale uitdaging, 's Ochtends werd een spelcircuit afgewerkt met croquet, hoepelen en koersbal, dat veel souplesse en behendig heid vroeg. Het croquet ging de meeste deelnemers goed af, hoewel er verschil zat in het aantal slagen waarmee de finish gehaald werd. Joost den Hartog had Kan die ouwe bak van het hoofdveld? 64 slagen nodig -het minste aantal was 12- hetgeen hem op zijn deelnemerskaart de aantekening ople verde: "Heel gevoelig." Het koersbal, waarbij het er om ging een aantal meloen-grote houten ballen zo dicht mogelijk bij een kloot-groot moederballetje te gooien, leidde tot heel wat commotie. Er moest regelmatig worden opge treden tegen valsspelers. Eén bestond het de ballen met de hand vlak bij elkaar te leggen, om doodgewoon op z'n kaart de gevraagde kleinste afstand (1 mm) in te vullen. Diskwalificatie volgde, hetgeen naar later bleek geen enkele invloed had op de einduitslag. Voor en tijdens het hoepelen werden bruikbare, maar vooral ook onbruikbare adviezen gegeven. Zoals een goede warming-up doen, laag bij de grond blijven, snelheid houden... Het hielp niet! Tonnie ten Have mixte alle goede bedoelingen, met als gevolg dat hij pas na drie kwartier voorbereiding de hoepelbaan betrad, om daar van na twee passen richting dichtstbijzijnde doel 'op te hoepelen'. Een ellendeling veronderstelde dat Ton, als hij zou blijven oefenen, op dit onderdeel bij het 120- jarig bestaan beter zou scoren. Tijdens het afwerken van het circuit lieten de meeste deelnemers zich door Manty Scholtmeijer vereeuwigen in, op of bij een Brennebor-Brandenburg (auto uit 1922), een Bernliet (een auto uit 1929), een antieke brandweerwagen, antieke tweewielers of achter de beroemdste tribune van Nederland, na de brand in 1974 zo schitterend in het klein nagebouwd door Otto Richelmann. De seniorendag was ook een mix van ernst en luim. Om 11.30 uur leek de ernst de overhand te krij gen, toen de inhoud van een afvalcontainer in brand vloog. Stilletjes hoopte ik dat de antieke brandweerwa gen voor het bluswerk zou worden ingezet. Frans Kottman en Hennie Böhm, de stille werkers tijdens het gehele jubileum, dachten daar echter anders over. Zij legden snel een nood-slang aan en hadden het vuur onder controle voor de via 06-11 gealarmeerde brand weer het hek binnen reed. Luif, maar vooral luim hadden de hele dag de overhand. Luif en zuster Van der Zwaan behandelden lichte blessures en mentale terugslagen vakkundig. Toen één van de geblesseerden Bob en passant vroeg of hij echt een rood kruis had, antwoordde hij beschaamd: "Ik heb vandaag mijn dag niet!" Luim was er tijdens het spelcicuit en tijdens de goed verzorgde lunch, die in mooie rieten mandjes -leuk voor mijn kleinkinderen- werd opgediend. Luim was er ook tijdens de rally. Die, zo schreef de organisatie, "voor de goede justitiële orde geen rally is". Rally of geen rally, de puzzelrit door Haarlem, Overveen, Nieuw-Haarlem (Velserbroek) en Spaarndam was zeer de moeite waard. Ik was blij dat onze mede-passagiers Irene Rudolph en Ton ten Have Haarlem en omstreken goed bleken te kennen. Enkele vragen konden al voordat we ter plaatse waren worden beantwoord. Mede daardoor kwamen we net niet als laatste binnen. Het verzoek om het ontbrekende woord in de titel van het boek van Mary Marpes Dodges "Hans Brinker and the silver in te vullen, veroorzaakte in onze auto een hinderlijke tweespalt. Ondanks dat één van ons zeker wist dat het 'skates' moest zijn, vulden we, geconditio neerd, 'finger' (ook zes letters) in. Deze fout kwam ons duur te staan. Zoals bij de prijsuitreiking bleek hadden de winnaars één fout minder dan wij. Hoewel velen hun twijfels hadden over de wijze waarop de einduitslag tot stand was gekomen, waren alle deelnemers het tijdens de afsluitende borrel over één ding eens: Bep en Kok Jochemus en Ine en Ids Brouwer organiseerden een zeer geslaagde mixed seniorendag. DOOR Pim Poelier: "Well done, Veurzitter!" Van koffietijd en gezelligheid.

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 39