Bridge en potten Ton ten have Ik was dronken Moor liefst 32 paren deden mee aan wat een geanimeerde, gezellige en feestelijke jubileum bridgedrive was. De stemming zat er goed in, er werd niet vals gespeeld en zoals zoveel is ervaren gedurende het 115-jarig bestaan, ook op deze zevende september was er een zeer Koninklijk Verenigd gevoel. DOOR Een groot karakter. Onze eigen Baron -wordt op de vingers gekeken. U ziet, in het pot-gebeuren kan alles, het is totaal anders dan gewoon biljarten. De terechte conclusie is dan ook dat we met z'n allen eigenlijk niet gemeen genoeg zijn voor dit wrede spelletje. Of het aan de drank lag weet ik niet, maar de prijsuitreiking kan ik mij niet meer goed herinneren, ondanks dat ik deze zelf verzorgde. Maar ja, niemand schijnt iets gemerkt te hebben, aangezien het nuchter net zo gaat. Het was ongelofelijk gezellig. Vriendschap en sportiviteit, HFC en HFC'ers ten voeten uit. Bedankt iedereen! De woensdag werd door het merendeel van de deelnemers als een gunstige dag ervaren: de gevol gen van het weekend waren overwonnen en de voort zetting van de week lag nog in de toekomt. Dit idee was tot velen doorgedrongen, vandaar de grote opkomst en het hartverwarmende enthousiasme van de jonge en oude, mindere en betere kaartspelers. Het 'nieuwe' clubhuis bewees zijn diensten, al was dat aanvankelijk nog maar moeilijk te constateren, aange zien het aanvangstijdstip van acht uur door de drukte niet gerealiseerd kon worden en er derhalve tussen acht en negen een lange rij in de hal voor de telefoon stond. Velen moesten voor er één kaart was geschud reeds de afspraken met de oppas aanpassen. En wie er wonnen? Welnu, dit jubileumevenement was er een waarop het klassieke cliché van toepassing was dat iedereen winnaar was. Want zo was het, na afloop van de felle en eerlijke strijd kon iedereen elkaar recht in de ogen kijken en waren we eigenlijk allemaal een nuchter gaat het beetje kampioen! Toch waren er heel veel mooie prijzen, waar Rob Tullenaar volgens mij meer van afwist. Prachtige audio-apparatuur in alle vormen en maten. Mijn dank is groot Rob! In de groep van 14 paren werden Erik Kottman en Ruud Brouwer eerste, de heren Draijer en Elfrink tweede en de heer en mevrouw Roken-Blokker derde. In de groep van 18 paren triomfeerden Herman Boekwijt en zijn partner, het echtpaar Lapidaire werd tweede en Annelie Weur- man eindige met Helga van Ogtrop op de derde plaats. Het werd twee uur en iedereen vond de Wedstrijdshot. avond geslaagd. Een feest dat heel goed in het jubi leumprogramma paste, waarvan acte! Kent u Vreeburg in Bloemendaal? Het is een café-restaurant dat prachtige biljarts bezit. Toen ik de lijst van deelnemers van Bart Blankenaar kreeg, bleek dat vele kundige HFC-biljarters op donderdag 8 september acte de présence maar zouden geven. Opnieuw bleek dat het I animo voor de jubileumfestiviteiten enorm was. Vreeburg-eigenaar Gerard van der Veld stelde ons vier tafels ter beschikking: de strijd kon beginnen. Zelf deed ik ook mee en dat was misschien geen gelukkige keuze. Als uitvoerend producent van het festijn moest ik diverse oogjes in het zeil houden, hetgeen me in die dubbelrol wat minder afging. Althans, de puntentelling werd op diverse tafels verschillend geïnterpreteerd hetgeen tot veel verwar ring leidde. Uiteindelijk kon er toch een eindrangschik king worden opgemaakt. tafel 1: 1. Erik Kottman 2. Theo de Windt 3. Anne Martin Uildriks tafel 21Michiel de Jong 2. Waling Westra tafel 3: 1. Sven Göransson 2. Louis Lapidaire tafel 4: 1. Herman Boekwijt 2. Ron de Vries

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 41