Mulierbeker en Best of the Rest-toernooi I door Maxime van Liemt HFC 115 JAAR Rembrandtlinks 12,48 meter rechts 12,51 meter Maxime van Liemt: sportieve en organisato rische klasse. Over krasse knarren: de heren Reijgersberg en Korpershoek van Zater- dag 2. Zaterdag 10 september stond in het teken van de Mulier beker en het Best of the Rest-toernooi. Ditmaal was de opzet dus anders dan voorgaande edities. De zeven onderdelen van de Mulierbeker (vergooien, doelschieten, verspringen, vertrappen, baldribbelen en de 100 en 300 meter hardlopen) werden tussen de wedstrijden van het toernooi afgewerkt Dit onderlinge toernooi stond open voor alle senioren en A-junioren teams, met uitzondering van het eerste en tweede. De selectiespelers fungeerden als gastbegeleiders van de deelnemende teams, maar mochten wel aan de Mulierbeker deelnemen. Twaalf teams hadden zich ingeschreven: zaterdag 2, 3, 6, 7 en 8, de Veteranen en de zondagelftallen 4, 6, 7 en 9, alsmede de Al. Bovendien deed een team van vroegere jeugdleden mee onder de naam Oud HFC. Dit team werd door Dirk Jan van Zuidam en Jan Willem Adrian weer bijeengebracht en had onder meer Job Rekveld en Remco Meijer in de gelederen. Broederstrijd. Dick en Hans Kluit. Voor het Best of the Rest-toernooi, waarvan Elres Audio Visual Centre sponsor was, voetbalden de Veteranen tegen zaterdag 8 en de 'vets' wonnen dat duel met 1-0, door een wel heel merkwaardig doel punt. Na een toegekende vrije trap voor de Veteranen, dreigde de bal over de achterlijn te gaan, zeg maar tussen doelpaal en cornervlag. Eelco Klein, keeper van zaterdag 8, liep uit z'n doel om de bal tegen te houden en gaf de bal keurig netjes aan de Veteranen terug. Deze namen de vrije trap meteen: 1-0. Even wachten tot de doelman weer op zijn post is hoort blijkbaar tot de verleden tijd. Maar ja, dat krijg je bij de Best of the Rest Champions League, waar elk punt vorstelijk beloond wordt en de commercie een steeds grotere rol gaat spelen. Voor het onderdeel vertrappen waren Rob Tullenaar en Rembrandt Heerkens Thijssen inge huurd. Rembrandt gaf, zoals een goed docent betaamt, een demonstratie van zijn fabelachtige traptechniek op zijn ultra moderne Adidas Rain Predator, ook wel bekend als de kwaliteitsrijke oer-Hollandse Rubberen Regenlaars. De deelnemers moesten de bal zowel met het linker- als met het rechterbeen zo ver mogelijk trappen. Rembrandt bewees zijn tweebenigheid: rechts 12,51 en links 12,48 meter. Toch mooi in evenwicht. Ter verge lijking: Alex de la Mar schoot 40 meter met zijn rech ter- en 42 meter met zijn linkerbeen. Maxime van Liemt won het onderdeel met, opgeteld, 88 meter (punten). Bij het verspringen hadden de deelnemers geluk dat er gekwalificeerde juryleden geposteerd ston den, Herman Boekwijt en Kick van Baekel. De grote vraag was niet zo zeer hoe ver je moest springen, als wel waar je precies moest afzetten. Als de deelnemer dacht dat hij in de stoel van de tandarts terecht zou komen omdat hij door zijn sprong tegen de verre rand van de bak terecht zou komen, werd hem toegestaan drie meter vóór de bak af te zetten. Dacht je dat de bak toch niet bereikt werd, was een afzet op de rand het advies. Stelt u zich voor dat de uitleg van Kick van Baekel nog ingewikkelder was! Echt hilarisch werd het toen sommige deelnemers met tandarts-angst besloten de 'vroege' afzet te gebruiken en vervolgens de bak niet haalden! Namen noemen we niet, ook niet die van Arnoud de Jong. Michiel de Jong (zat. 2) en Don Arends (zat. 3) sprongen met 5.30 meter het verst van iedereen. Omdat Michiel dat bij beide pogingen het zien mocht hij zich de winnaar noemen. In poule A werd zondag 4 winnaar door drie overwinningen. Op doelsaldo won zaterdag 2 poule B en Al was de sterk ste van poule C. Door het slechte weer konden helaas geen kruisfinales gespeeld worden. Het toernooi ging door in drie nieuwe poules. Maar voordat er weer 'gebald' zou worden, werd er flink 'gemulierbekerd'. Het dribbelen stond onder leiding van Paul Bouwman en het was nog maar de vraag of hij na een hele gezellige avond alle tijden wel goed geklokt heeft. Veel uitleg was niet nodig, iedereen had op de training wel eens langs paaltjes geslalomd. Het ging er om wie dat het snelste zou doen. Sander Schoonmaker (zon. 4) mocht zich met 12,19 seconden de dribbelkoning noemen. Veteraan Frits Darlang had wel wat moeite met deze oefening, want na twee paaltjes stond hij al volstrekt vertwijfeld om zich heen te kijken. Hij zocht

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 42