La chasse a la cravate I Tout est bien KONINKLIJK VERENIGD Chapeau Chapon Staan bij het spelen van de Marseillaise. Roger Milla: Kameroenees-Franse klasse. onbevangen tegemoet. Twee fraaie treffers van Lars Looyen konden de Friese zege niet verhinderen. Frits Darlang had ze wellicht ook iets té vriendelijk onthaald. En nog wel in het Fries. De officials Huis- man en Cnossen waren diep onder de indruk. Ja, ze waren al erg vroeg vertrokken. Ze hadden de hele zomer gekaatst, gefierljept en Skutsje gezeild. Bij Germ Okkinga hangt de kaatskoningskrans nog aan de deur. Henk Posthumus en Wiebe Bergsma hadden de fietselfstedentocht nog in de benen. En de voorzitter van de SV Muiier schijnt in 1985 en 1986 de elfsteden tocht nog sneller te hebben gereden dan Hennie Wijkhuizen. Bovendien was Germ Huisman in staat ons exact te vertellen waar het ouderlijk huis (de Aylva State) van Pim Muiier had gestaan. Jan Mulder zal voor zijn aan staande voorleesavon den met Remco Campert ongetwijfeld inspiratie vinden in het glanzende betoog dat Jules Chapon tegen de Fransen afstak. Zijn 'discours de table' was zo goed dat Jacques Vendroux vergat verder te eten en de overige spelers even de ogen afhielden van onze tolkende tafeldames Nadia Adrian, Lourien van Butzelaar en Else-Marianne Heep. Jules' analyse van het 'football artistique' was een sprankelend voorbeeld van welsprekendheid, een kunst die de Fransen naast vrijen en eten het meest weten te waarderen. Het was jammer dat maar zo weinig HFC'ers van deze uitzonderlijke bijdrage getuige zijn geweest. Nadat Tigana de wens had geuit zo'n 'cravate a la couronne' te bezitten, schoof de ene na de andere reünist het honk van Pink binnen om de overige Fran sen van hun variété- cravate te ontdoen. Zelfs Michel Platini ontkwam niet aan de wurgend hebberige greep van een niet nader te noemen bestuurslid. QUI FINIT BIEN Hoe de reünisten zich gedroegen leest u elders. Opvallend echter was hoe er een soort bovennatuur lijke communicatie tussen de twee verschillende ruimtes ontstond. Iets van die 'liberté fraternité' gedachte (aan égalité zullen ze bij HFC voorlopig niet doen hoop ik) leek werke lijkheid te worden. En toen de Fransen onder oprecht luid gezang de onderwereld der reünisten betraden, had ik dat kippevelachtige gevoel dat er deze dag iets bijzonders was gebeurd. Er is maar ene club in 't land...

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 47