De reünistendag HFC JAAR Ruud Onstein Champagne en de Wiener Philharmoniker DOOR Bart en Henk: De succesformule. ledereen op zondag 11 september was het er over eens, het was een geweldige reünistendag. Zelfs de dagen erna sprak niemand over wat anders dan over de geslaagde reünistendag. Wat was het verschil met die 114 voor gaande reünistendagen, vroeg ik me af. Na enig naden ken werd het me duidelijk: De Fransen. Het 'savoir vivre' van de Fransen had deze dag zo uniek gemaakt Dit stukje moet over het reünistendiner gaan, maar ik kan het niet maken zonder ook allerlei aspec ten van de dag zelf erin te betrekken. Het was een soort 1 januari, maar dan toch weer anders. Ook op 1 januari ga ik zo om 13.00 uur naar HFC om iedereen te ontmoeten en gelukkig nieuwjaar te wensen. Ook nu was ik tegen dat tijdstip op de club en de eerste die ik tegen het lijf liep was Paul Bouwman. Met die 1 januari gedachte in mijn hoofd zei ik tegen hem: "Waar was je nou?" Hij begreep het meteen want op 1 januari kijken we met z'n tweetjes altijd naar het nieuwjaarscon cert van de Wiener Philhar- moniker, onder het genot van champagne, zalm en quiche. Het laatste persoonlijk door Paul klaargemaakt. Deze zondagmorgen echter geen Wiener Philharmoniker maar gewoon Willem Duijs. We lachten wat en waren het er over eens dat het toch een beetje 1 januari was, met de wedstrijd tegen de Oud Internationals voor de boeg. Maar het was eigenlijk veel leuker dan 1 januari. Het weer was perfekt, het nieuwe terras zat heerlijk, de bestuursleden van SV Muiier uit Witmarsum waren gezellig gezelschap en de reünisten stroomden één voor één binnen. Dick Drij ver, Nantco Hazelhof, Ronnie Thesen Ender en Peter van der Ree, om er maar eens een paar te noemen die niet iedere dag op HFC verschijnen. moest schaffen waren uit de 22.000-serie! Plotseling werd mijn gesprek in de Spoelderruimte verstoord door de mededeling dat we aan tafel moesten. Boven aan de trap staande had ik een fraai overzicht over een zaal vol met blauwe blazers. Bijna iedereen had al een plaatsje gevonden en ik kon nog net aanschuiven bij organisator Dick Kluit en zijn broer Hans, Vivian Davis en Jan Beek. Een prima tafel in de nieuwe serre. Ignace van Liemt kondigde aan dat het een ander reünistendiner zou worden dan anders en dat hij de sprekers tot één beperkt had. We zouden bediend worden door leerlingen van de HEAO en dat op zich was al iets bijzonders. Geen zelfbediening dus zoals vorig jaar, waar zoveel kritiek op was gekomen. Het clubhuis zat helemaal vol en in de kuil zaten onze Friese vrienden van SV Muiier. Je kon ze niet zien, maar wel horen en ruiken, want een dagje naar de grote stad ging hun niet in de kouwe kleren zitten. Voor de hele dag had de jubileumcom missie ze voor zien van drie consumptiebonnen (nog uit de 100-serie), waar ze het maar mee moesten rooien. Het tempo waarop 's morgens vroeg de Beerenburger en de rode wijn door kwam, deed mij het ergste vrezen. Het liep echter alle maal goed af en het was een genoegen om deze sympatieke Friezen tijdens het toetje naar de gereed staande bus te zien vertrekken, vrolijk zwaaiend en vol dankbaarheid voor deze dag. Ze kregen niet zo'n staande ovatie als de Fransen, maar ja, c'est la difference. De buitenlanders waren al de hele dag een beetje bij ons uit de buurt gehouden. Oelie durfde het kennelijk niet aan om ze direct bloot te stellen aan de ongege- Ze zijn er nog niet, ze zijn er nog niet, gonsde het rond half drie door het clubhuis en de schrik sloeg iedereen om het hart, want het begon al aardig vol te lopen rond het veld. De omroeper deelde iets mee. Wat hij zei was niet te verstaan omdat alle andere aanwezigen in de bestuurskamer ook in de microfoon leken te praten, maar je kon er uit opmaken dat er iets stond te gebeuren. Sommigen meenden zelfs gehoord te hebben dat de wedstrijd om 15.30 uur zou aanvan gen. Gelukkig maar, want het zal toch niet gebeuren... De wedstrijd was fantastisch. Sinds Xerxes, Rheden en Velocitas was het niet meer zo druk geweest aan de Spanjaardslaan en ook dat werkt sfeer- bevorderend. De borrel voorafgaand aan het diner was lang en gezellig. Het fraaie weer zorgde voor een record omzet en de twaalf nieuwe bonnen die ik alras aan Een tafel Grote HFC'ers.

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 48