KONINKLIJK VERENIGD Vrienden voor het leven. dat zich nog een spreker gemeld had. Het bleek voor zitter Eggie te zijn, die toch even kwijt wilde wat voor fantastische dag dit was. Uniek in zijn soort en hij genoot iedere minuut. Iedereen bedankt, maar vooral Henk Uildriks. Vervolgens vertrokken de Fransen, moe maar voldaan verlieten zij het clubhuis, toege juicht door iedereen. Door een erehaag van HFC'ers verlieten zij onder daverend applaus de zaal. De Fran sen waren zichtbaar aangedaan en genoten van dit afscheid. "Partir, c'est mourir un peu..." merkte Vivian Davis in accentloos frans op. Wat hebben wij toch een bijzondere club, dacht ik nog. Die gedachte werd versterkt toen Gerrit Peys door Ignace naar voren werd gehaald. "Hij gaat niet spreken hoor," stelde hij ons gerust. Vervolgens gaf hij de microfoon aan de aanvoerder van HFC 1, die zoals gebruikelijk de nieuwe spelers aan ons voor wilde stellen. Het werd een rotzooitje. Ik meende begrepen te hebben dat de zoon van Bep van Klaveren bij Zwolse Boys is gaan spelen en dat de trainer van de C-junioren is overge gaan, omdat de loze beloften niet werden waarge maakt, dat Duncan Bloem bij Volendam gaat spelen en dat Wijkhuizen al twee prostaat- V ■jlfjSj'y.:v" operaties heeft ondergaan. Vooral Flessen Moët C& Chandon met van het laatste ben ik niet zeker, een oranje etiketje omdat de ouwe rustig aan een tafeltje naast me zat te genieten van een fles rode wijn en in een serieus gesprek was gewikkeld met John Weijers. Ik zei het al, het was een rotzooitje en ik zal het wel allemaal niet goed begrepen hebben, maar het wordt mij zo langzamerhand veel te ingewikkeld. De maaltijd liep ten einde en de van ver gekomen reünisten vertrokken weer naar hun woonplaats, waar ze hopelijk veilig zijn aangekomen. De plakkers bleven en zo kon het gebeu ren dat Jan Domhoff nog even een kopje koffie bij ons kwam drinken. Zo hoor je nog eens wat inside infor mation over de club, waar het normale lid geen weet van heeft. Ik raakte behoorlijk onder de indruk van wat er zoal op de club gebeurt, wat voor werk daar voor verzet wordt en wie daar allemaal bij betrokken zijn. Het gaat goed met HFC, maar dat wisten we al. De reünistendag bevestigde dit ook. Geen onvertogen woord, een nieuwe succesformule, het diner lekker in je eigen clubhuis. Ik bleef met één vraag zitten. Geven wij de organisatie van de 1 januari wedstrijd ook aan de Groningse combinatie Jan Mulder-Henk Uildriks? De tijd zal het leren. Deze keer is het mij zeer goed beval len. U ook? neerde blikken van alle bewonderend kijkende HFC'ers. Slechts een select gezelschap werd toegelaten tot de bestuurskamer waar de gasten hun diner geno ten, dat overigens werd overgoten met flessen Moët Chandon met een oranje etiketje. Zo vernamen wij dat Jules Chapon de gasten voortreffelijk had toegesproken en dat ze onder de indruk waren van zijn frans. Joop van Schaik mocht er ook bij zijn en nog een paar gelukkigen. Jammer, want ik was echt benieuwd of de Fransen er ook een Joop Stoffelen bij hadden zitten en hoe ze gereageerd zouden hebben op de interrupties van bijvoorbeeld een Willem Veniet, Paul Bouwman of Tonnie ten Have. Nee, wij moesten het doen met Frits Kotte. Ook leuk natuurlijk, maar er was geen woord frans bij. Hij had zich afgevraagd of hij het wel zou halen, nou hij was ruimschoots op tijd. Omdat Ignace slechts één spreker had aangekondigd, konden wij ons vervolgens rustig op de maaltijd concentreren, die uit drie gangen bestond. Meloencocktail, spiezen en ijs waren de gangen en voor zeven bonnen had je er een fles wijn bij. Ronduit verrassend was de mededeling van Ignace

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 49