De musical Casino Royal! HFC 115 JAAR Willem Padt K" Dat klotedeurtje tussen hal en gymzaal .eau de ia Eddy Lomans Kitty Walden Jeco Baco ICati Kroonstuiver Houdt Naegel Pim Poelier Knol Bas Zonjee Sandra Kottraan Gert-Jan Huygens Arjen Hosper Loes H oogeveen Willem Veniet Willem Padt Pieter Kalbfleisch Hans Kluit Hans Dekker k)ke Beentjes Freek van Muiswinkel luud Onstein Aryan van der Leij André te Winkel ;rits Darlang eter Adrian )on Arends inky Huygens neke Spee Arnoud de Jong Maxiem van Liemt Adèle Tuitje De Heer Kickse Black Jack Johnny Heaven Tops Piet, stemmen en presentator Jan Vrouw met hond Bankbediende Fotograaf Croupier I Rio de Janeiro DOOR De makelaars, louche als altijd. Op de middag van die gedenkwaardige 16de september 1989 had het idee al bij hem postgevat: de eerste musical die over enkele uren ten tonele zou worden gevoerd, zou ooit gevolgd moeten worden door een tweede musical. En hij bleek een doorzetter. Want makkelijk was die eerste musical (Lekker in je eigen clubhuis...!) zeker niet geweest En wat misschien nog wel problematischer was: naarmate de eerste musical voltooi- der verleden tijd werd, leek het een steeds uniekere gebeurtenis. Een monument. De videoband, slecht van kwaliteit, gaf maar een schijntje weer van een prestatie die geen enkele andere voetbalvereniging in Nederland zou kunnen evenaren. Zoiets moet je niet proberen te herhalen, laat staan te overtreffen. Hij deed het dus toch en het resultaat op 14 en 15 oktober heette CASINO ROYAL! Vanaf september 1993 is het produktieteam, onder het toeziend en deskundig oog van jubileumvoorzitter Uildriks, in de weer geweest. En dat was goed te merken. De musical zat organisa torisch uitstekend in elkaar. Toen wij, als uitvoerend volk, voor het eerst bijeenkwamen, bleek ook de tekst gereed. Dat was even andere koffie dan vijf jaar geleden toen we lange tijd in onzeker heid werden gehouden over het slot. Saillant detail: die eerste bijeenkomst, op 18 maart 1994, werd niet meer als 'auditie', maar als 'introduktie-avond' geafficheerd. Een poging om het verschijnsel van 'slachtoffers' te voorkomen? Het zal wel door mijn permanente inleving in mijn onnozele rol komen, maar ik heb pas veel later begrepen dat verschil lende personen uit de vorige musical kopschuw gemaakt zijn. Ook nu is dit helaas weer in een enkel geval gebeurd. Eén van de weinige smetten op een succesverhaal dat ook deze musical gewor den is. De repetities, star- Was er -wel sprake van kleine rollen tend vanaf 18 april, geven een zelfde beeld als de vorige keer: een trouwe kern die de boel gaande houdt en een gezamen lijke opkomst die pas vanaf half september bevredigend is. Eens te meer blijkt het belang dat ook de zoge naamde 'kleine rollen' tot de trouwe kern behoren. Gelukkig zijn ze er, die mensen die steeds korte tijd nodig zijn, maar desondanks iedere avond opkomen. Een andere basis werd gelegd door Pinky Huijgens, die iedere avond om 19.30 uur als eerste aanwezig was om koffie te zetten. Daarvoor is het koffiezet apparaat door het produktieteam geïnterneerd in de Bosch en Hovenschool, plaats der repetities. Een betere plek kun je je nauwelijks wensen (of het zou dat klotedeurtje moeten zijn dat je tussen de hal en

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 52