Tot kwart over zes op het afkickfeest! asino, 1V1° is net warm in Rio is het warm hoewel de zon al is verdwenen het is zwoel de warmte straalt nog uit de stenen de mensen zijn naar huis en zitten zwetend in hun stoel behalve éen zij weet geen weg met haar gevoel in de nacht zingt haar hart een eenzaam lied vol verlangen en verdriet 'p naar op naar Rio overzee gaat de boot en wij reizen met haar mee zij gaan varen overzee voor het timmer- en schilderwerk gezorgd. Een waan zinnig fraaie prestatie! De overige prestaties van het produktieteam geven je dan bijna het gevoel dat het niet mis mag gaan. In de eerste plaats is gezorgd voor een aparte repetitie-avond in de schouwburg, op 13 oktober. Een luxe die je in het Haarlems amateurto neel niet tegenkomt. Die luxe is trouwens hard nodig om aan alle nieuwe omstandighe den, attributen en weet-ik-wat-niet- allemaal te wennen. De rol van inspiciënt wordt perfekt uitgevoerd door Dick, broer van de ook zeer bij de produk- tie betrokken Hans Kluit. Hetzelfde geldt, al lange tijd, voor de rol van soufïleuse, die door de altijd trouw opgekomen Mady van den Bergh-Elde- ring is ingevuld. Tijdens de generale repetitie maken we kennis met het professionele licht en geluid van de gerenommeerde Eelco Vellema en Jasper Verhaart. En als de generale voorbij is komt er nog een puntje bij: het publiek. Het publiek dat is opgetrom meld door Aat Arends. Op een manier waarvoor Ende- mol zich niet zou schamen. Twee uitverkochte zalen, zelfs bezette plaatsen waar volgens schouwburgperso- neel "nog nooit mensen hebben gezeten". En al die 1438 mensen hebben daarvoor/ 17,50 betaald. Eigen inkomsten dus van zo'n 25 duizend gulden, die samen met de sponsorbijdrage van ABN«AMR(), Lion d'Or en Bavaria en met de decorstukken van Reklameburo Dubbel AA en Holland Casino (mooie roulettetafel!) alle produktiekosten hebben gedekt. De musical heeft de club dus geen cent gekost. HFC heeft geen proeftuinpro- jekten nodig, bij HFC is cultuurparticipatie een vanzelf sprekendheid. En als service kreeg iedere bezoeker ook nog een programmaboekje dat fraai ontworpen was door Denise Witjas. We hebben de respons van het 'thuispubliek' fantastisch gevonden. Twee totaal verschillende avon den. Verschillende reakties ook (de een vond het vijf jaar geleden beter, de ander niet, de een vrijdag mooier en de ander zaterdag...), maar al die reakties kwamen erop neer dat het weer een Heel Bijzonder Evenement was geweest en dat het onvoorstelbaar was dat een voetbalvereniging zoiets op poten kon zetten. Het ene monument is gevolgd door een tweede. Op zaterdag 15 oktober verlieten de laatsten om kwart over zes 's ochtends het grote afkickfeest bij Willem Veniet in Bentveld. De musical was over (en voor de arme Maxime van Liemt en Jaap Spee heel abrupt, waar de loodzware verplichtingen van het Eerste in Velsenoord de volgende middag op het programma stonden). Een week daarna kwam het produktieteam nog bij elkaar om de decor stukken te demonteren. En toen was alles En die doorzetter, uit het begin van het verhaal? Hij heeft steeds een gedre ven indruk gemaakt. Naar buiten toe (en misschien ook wel van binnen) heilig over tuigd van het welslagen van de onderne ming. Zijn lidmaatschap van verdienste, aan het slot van de laatste voorstelling, had niet beter getimed kunnen worden door het bestuur. Aryan van der Leij dus. Met dank aan Aryan en aan alle bovengenoemde personen, alsmede aan Else Marian Heep (beroemd geworden door het ontbreken in het programmaboekje), Bas Zonjee, Sandra Kottman, Gert Jan Huijgens, Arjen Hosper, Loes Hoogeveen jr., de gehele familie Veniet, Pieter Kalbfleisch, Hans Dekker, Joke Beentjes, Freek van Muiswinkel, Ruud Onstein, André te Winkel, Frits Darlang, Peter Adrian, Don Arends, Ineke Spee, Arnoud de Jong, Maxime van Liemt, Marjolein Winkel, Frits Bettman, Jaap Hulscher, Robert Dekker, Kim Arends, Benja min Proctor, Ingrid Nelis, Rina Rijpma, Jaap Spee, Hester Stork, Jenny Verheul en het team van de Haar- en Make-upschool Dick Peeters.

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 54