'Als de kleintjes allemaal voetballen is het net een bloemenveld .wie zouden zich daar toch achter ramen bevinden... door Willem Padt Soms sta ik er bij stil: dat er ook mensen zijn die met andere ogen naar de velden kijken. De omwonenden. Mensen die last hebben van fout geparkeerde auto's, van lawaai. Maar bij drie gebouwen had ik altijd een heel onbestemd gevoel. De drie gebouwen van St.Jacob in de Hout. Je weet het: er wonen bejaarden, je kent ze niet. En soms, als er weer eens een schot hopeloos over het hekwerk van veld 3 verdween (lichaam te ver naar achteren), dacht ik wel eens: wie zouden zich daar toch achter die ramen bevinden? Wat voor levens spelen zich daar af? Kijken 'ze' wel eens naar de velden? En vinden 'ze' de velden leuker als ze er stil en verlaten bij liggen of juist als ze bespeeld worden? Ik vond dat de stem van omwonenden in dit boek niet mocht ontbre ken en ben daarom op dat voor mij onbekende bouwwerk afgestapt. Op de huidige plaats heeft tot 1923 het buitenverblijf 'Leeuw en Hooft' gestaan. Alleen het fraaie koetshuis, gelegen aan de Emauslaan, is nog intact. Daarin wonen nu de zusters van St.Jacob in de Hout. Via de zeer hulpvaardige directeur heb ik een paar dagen eerder een afspraak met zes dames gemaakt, te weten de dames D. Daamen-Brands (88), J. Doing-ter Wolbeek (83), G.H. Helsloot-Poppe (85), J.A. Peperkoorn-Prins (88), J.H.N. de Ree (79) en T.A.M Schuyt-Bouwman (83)" Ik meld me bij de receptioniste, spel mijn achternaam. Ze vindt de 't' het buitenverblijf 'Leeuw en Hooft'.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 124