Een gesprek met zes omwonenden, bewoners van Zorgcentrum St.Jacob in de Hout achter Pad opmerkelijk, ik eigenlijk ook. Ik neem de lift en bel aan bij de kamer van mevrouw Doing waar de zes dames zich voor het gesprek verzameld hebben. Al bij binnenkomst word ik getroffen door de opgewekte en positie ve sfeer. Het gaat hier om zes dames die zich in het zorgcentrum als een vis in het water voelen. En die iets verwachtingsvols uitstralen. Zo van: er gaat iets gebeuren en daar hebben we zin in. Ze komen juist uit 'de hobby' vandaan, één van de wekelijkse programmapunten. In de lift zag ik al andere programmapunten zoals puzzelmiddag, klaverjassen en zon dagmiddagpodium. Aan al die gezamenlijke activiteiten doen ze mee, want alleen op je kamer vereenzaam je'. Het leven in St.Jacob in de Hout bevalt ze dan ook prima. Mijn vraag of ze het leuker vinden als de velden bespeeld worden, is al beantwoord voor ik 'em gesteld heb. Ja, natuurlijk is het leuker. Vooral op zaterdagochtend. Mevrouw Doing Als de kleintjes allemaal voetballen, is bet net een bloemenveld. Al die kleurtjes'. Hartelijk moe ten ze lachen om trainers die die piepkleine jongetjes aanspreken met 'heren'. Hoe een klein knulletje met bal en al achterover tuimelt. De dagelijkse gebeurtenissen. Hoogtepunten zijn er ook. In de eerste plaats natuurlijk de 1 januari- wedstrijden. Kick Smit en Abe Lenstra. Kinderen en kleinkinderen die I 105 Vlnr. de dames Daamen, de Ree, Helsloot, Schuyt en Doing. Op de foto ontbreekt mw. Peperkoorn.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 125