HFC mijmering door Henk van Riemsdijk Een fantastische plaats, in de Haarlemmerhout aan onze Spanjaards laan. Een club als de Koninklijke HFC waar de geest van het amateuris me - nog steeds - hoog in het vaandel staat. Op deze plek hebben de ~C> mensen de club gevormd en gestuurd in voor- en ernstige tegenspoed. Het was in de periode van de dertiger jaren dat ik veel unieke personen heb mogen ontmoeten die de KHFC groot hebben gemaakt. Wanneer wij gaan mijmeren over 100 jaar Spanjaardslaan, 100 jaar historie van 'het veld', dan blijft één wedstrijd in het geheugen gegrift! De laatste wedstrijd van de competitie tegen D.W.S. thuis op 27 Decem ber 1932. Hierbij in 't kort het verslag De organisatie faalde - rumoerige wedstrijd - duizenden kaarten te veel verkocht - honderden gedupeerden, die niets van de wedstrijd kon den zien - velen verlieten het terrein - vechtpartijen buiten het veld - uiterst geprikkelde stemming - tijdens de pauze stroomde het publiek het veld op en schaarde zich langs de lijnen - de scheidsrechter stuurde de elftallen terug naar de kleedkamers - het publiek werd verzocht iets naar achteren te gaan - tot een halve meter achter de lijnen - het over wicht van de Amsterdammers hield aan - zonderlinge beslissingen van de scheidsrechter - HFC met 3-2 gewonnen - uitslag geflatteerd - van der Meulen in grootse vorm - het aantal vrije schoppen legio - dikwijls ontaardde de strijd in een smijtpartij. o y en van Riemsdijk.108

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 128