i Later zou dat echter een vergeefse investering blijken, want in de vijf tiger jaren verzucht hij: Ik was de hoek nog niet om of ze was pleite. Me toekomst an vergooid. Teringwijf!' Nee, het zit hem niet mee. En als ter reinknecht van HFC - in fictie is alles mogelijk, dat zal nog blijken - heeft hij het ook al niet zo met de voetballers: Ik zal blij zijn als de cric ket weer begint dan zijn we tenminste een tijdje van die zijkers af'. Gekanker of niet, diefstal of niet, hij maakt het tenslotte weer goed, al is het tegen wil en dank. Volgens de overlevering ging de oude tribune in de zeventiger jaren in vlammen op door de hand van Vrouwe Fortuna, die wraak nam op ene Eddy Loman die haar als profvoetballer het grote geld zou opleveren, maar liever zijn verloofde terug wilde die hij sinds 1910 niet meer gezien had (en die, gelukkig voor hem, geen dag ouder was geworden). Beslissend was niet het commentaar dat De Fleer op Vrouwe Fortuna gaf: c... een overspannen juffrouw die der eige wil beleg ge in een jongeheer'. Nee, zijn finest hour kwam voort uit zijn woede dat het plan om een weg door FIFC aan te leggen een hele tijd lang een reële bedreiging voor de velden - door de politiek van de baan was geveegd. Geen bebouwing zei U? Heb ik me daar de nete voor staan mete? Daar zullen we effe wat an doen. De Heer laat zich niet voor paal zetten! (pakt de eerste paal) Ik ram hem gewoon ergens de grond in en dan mot je es kijke wat een prachtige ketine er komt! Hiero! Recht voor de snufferd van de barones! (ramt hem de grond in)'. Die daad stond gelijk aan een vergunning omdat hij dat deed in zijn functie van officiële ambtenaar der gemeente Haarlem. Je kunt dus stellen dat er, zonder De Heer, geen clubhuis had gestaan. Toegegeven moet worden dat de voorstelling 'Casino Royal!' in 1994 weinig relatie had met de velden, dus ook De Heer had die niet. Het eer ste bedrijf speelde zich weliswaar af in het clubhuis waarvan de wor dingsgeschiedenis vijf jaar eerder in 'Lekker in je eigen clubhuis... was bezongen ('beneden is voor de leden en boven is voor de doven'), maar daarna ging de beer los. Beter gezegd, HFC ging in ontwikkelingshulp zodat het hele gezelschap via het bankwezen en het casino op een cruise schip richting Rio de Janeiro vertrok om daar tenslotte tijdens het carna val de apotheose te beleven. Het mag geen wonder heten dat, tegen die magistrale achtergrond, de terreinen in geen velden of wegen te zien waren. Dat De Heer er niet aan refereerde, kan hem niet kwalijk geno men worden. Pikant detail is wel dat hij als privé-detective - De Heer Kickse, Ook voor Overspel - een grootschalig omkoopschandaal van IOC-leden wist te ontzenuwen waardoor Haarlem de Spelen van 2002 misliep. Dat laatste mag in de boezem van de volstrekte onzin zijn blij- mrnmmmmm ...de hand van Vrouwe Fortuna.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 154