m nog als ASC voortlevende Ajax Leiden. Ook al eindigde HFC dat sei zoen onderaan, de club was toch uit de as herrezen. Door toedoen van Loosjes was het gelukt meteen al met een tweede en een derde elftal aan te treden in de in 1899 opgerichte Haarlemsche Voetbal Bond. Het veld lag in die tijd net als nu, van noord naar zuid. In 1903 werd het veld ge draaid en kreeg het zo de ligging die zou voortduren tot 1975, na de tri bunebrand van 1974. Na de intrede in 1899 van Loosjes in het bestuur (als secretaris-penningmeester) was de revival van HFC op alle fronten al snel merkbaar. Na de degradatie in 1900 volgde meteen al weer pro motie naar de eerste klasse. De Holdert-beker (nu KNVB-beker) werd gewonnen in 1904 en ook nog eens in 1913 en 1915. De finales van de Holdert-beker werden in 1901 en 1902 aan de Spanjaardslaan gespeeld, wat ook wel iets zegt over de herwonnen status van onze club. Aanvankelijk was er geen kleedlokaal, later wel iets van een kleedhok (zonder water en wat dies meer zij). Kwam het er op aan, dan werd gebruik gemaakt van 'Hotel Scholten'. Dat hotel, pas na de oorlog als Hotel Den Hout verdwenen, stond op de plaats waar nu allerlei kanto ren zijn gevestigd, naast Dreefzicht. Dus nog een aardig stukje lopen van het veld. Toch was het een vrij gunstig punt. Vlakbij eindigde de paar dentram, tot 1913 de vorm van Haarlems stadsvervoer. En ook stopte er de elektrische ceintuurbaan van de tram, die vanaf het station rondom de stad liep. Het nieuwe veld aan de Spanjaardslaan lag overigens in de gemeente Heemstede. Dat zou zo blijven tot het op 1 mei 1927 door annexatie overging naar de gemeente Haarlem. Tot die datum lag de grens tussen Haarlem en Heemstede dwars door de Hout, vanaf het Spaarne tussen de Mariastichting en huize 'Spaar en Hout', langs de Meester Lottelaan, de Schouwtjeslaan en de Pijlslaan tot de spoorlijn X. I Staand vlnr: jhr. R.C. v.d. Nagel, P.H. Kaars Sijpesteijn, B. Verweij F.A.J. de Klerck, A.J. Verweij, C.W. ten Cate Zittend: H. Seignette, P.A. v. Delden, Laan, Mannes Francken, Jacques Francken

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 20