...1908, vooroefeningen voor de Olympische Spelen... naar Den Haag. Haarlem-Zuid en het hele Bosch en Vaart-kwartier behoorden tot 1927 bij Heemstede. Bij die grote annexatie in 1927 werd ook de gemeente Schoten die al dicht achter het station begon, opgehe ven en bij Haarlem gevoegd. In 1907 kregen we onze eerste overdekte tribune, vooral door toe doen van ons latere erelid, de houthandelaar Peltenburg. Dat maakte mogelijk dat met extra tribunes op Hemelvaartsdag 9 mei 1907 op ons veld Nederland-België werd gespeeld, met in ons nationale team de HFC'ers Adé van Gogh en Pieter Boelmans ter Spill. Uitslag 1-2, aantal toeschouwers 10.000! Luttele dagen later, op 12 mei, speelde Chelsea op ons veld. De Londenaren wonnen met 3-7 en er waren weer duizenden toeschouwers. Op 10 april 1910 hadden we opnieuw een Nederland- België aan de Spanjaardslaan, deze keer werd het 7-0, met drie goals van Mannes Francken. Nu waren er zelfs 11.000 toeschouwers. Memorabele wedstrijden uit die tijd waren natuurlijk onder meer de derby's tegen Haarlem. Maar ook werd in 1908 een drukbezochte wedstrijd gespeeld tussen Everton en Chelsea (3-0). Overigens vonden in juni van dat jaar gedurende drie dagen de 'Vooroefeningen voor de Olympische Spelen' plaats, de generale repetitie voor de Nederlandse deelnemers aan de Spelen in Londen van dat jaar. Op het programma stonden hoogsprin gen, steenwerpen, schermen, gewichtheffen, polsstokhoogspringen, de Fontein. HAARI.EMMEB

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 21