...de oude tribune werd per dekschuit naar Leeuwarden verscheept... jTsy marathon (die natuurlijk deels buiten ons complex werd gelopen) en verder bij de HLTC tennis, ook toen een Olympische sport. Het onder houd van het veld kreeg veel aandacht, vooral door toedoen van onze Engelse trainer/groundsman Julian. Voor het maaien van het gras en ander werk werd in 1909 door HFC zelfs een eigen paard aangeschaft, dat pas in 1917, met dank voor bewezen diensten, weer werd verkocht. De overdekte tribune van 1907 was niet groot, er was plaats voor onge veer 300 mensen. In 1912 werd een grote, nieuwe tribune opgetrokken, met ruimte voor 810 toeschouwers. Dat is de tribune die stand hield tot de brand van 1974. Bouwkosten exclusief schilderwerk en kleedkamers (die pas later werden bijgebouwd) de lieve som van 3.850 gulden! De oude tribune werd aan Frisia verkocht en per dekschuit naar Leeuwarden verscheept. De Friezen hadden er niet lang plezier van. Nadat al bij een eerdere storm de tribune van haar dak was beroofd, bezweek het bouwsel in 1921 bij een zware storm in zijn geheel. Onder het voorzitterschap van Swens waren er in 1912 al plannen voor een echt clubhuis. Dit zou op de plek van het huidige HLTC-club- huis gebouwd moeten worden. Een aantrekkelijke schets van de archi tect Van Loghem is in het jubileumboek van ons eeuwfeest te vinden. Maar de bouw ging niet door. HFC huurde in die tijd grond van de familie Van der Beek, twee broers en een zuster. Die wilden de grond niet aan HFC verkopen en durfden ook geen toestemming te geven voor de bouw van een clubhuis. Er was namelijk een juridisch probleem. De grond van ons complex had ooit toebehoord aan het Elisabeth's Gast huis, dat het in 1743 had verkocht aan een zekere Pieter Plaatman met het beding jegens het Gasthuis, dat het terrein immer weiland zou blij ven en nooit zou worden betimmerdbeheyningd, beplant noch bepoot, maar betselve altoos als land zal moeten worden gehouden'. Het beding

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 22