...HFC is oud maar de pisbakken benne ouder... m >1^ 22 tribune en het al eerder beschreven clublokaal, ontworteld werd, de tri bune ten dele verwoestte en haar geheel ontwrichtte. Wonder boven wonder bleek de schade herstelbaar. Tot lang na de oorlog bleven de voorzieningen op het veld matig. Er was maar één wc, sleutel te bevra gen bij de groundsman, tientallen jaren Jan Heesterbeek sr. Afschuwelijk was de toestand van de urinoirs, voorbij de boom achter het clublokaal. Vader Jongeneel, penningmeester gedurende vele jaren, meldde in zijn eerste jaarverslag nadien, dat hij bij de befaamde Nieuwjaarswedstrijd van 1944 uit de mond van een toeschouwer had moeten vernemen: 'HFC is oud, maar de pisbakken benne ouder!' Vooral door de ideeën van Schaafsma kwam het in 1948 eindelijk zover dat het open clublokaal aan de voorzijde werd dichtgemaakt en dat er een enigszins fatsoenlijke ruimte kwam, met een behoorlijke vloer, gasverwarming en een buffet vanuit de consumptietent. In begin 1966 lukte het om een veel betere ruimte te realiseren, met behoorlijke toilet ten, een echte keuken, een bestuurskamertje en achter het geheel twee moderne kleedkamers en een scheidsrechtersruimte. Plannen voor een echt clubhuis moesten blijven liggen, omdat de toekomst van ons com plex lange tijd onzeker was en omdat er een doortrekking van de Westelijke Randweg over onze velden geprojecteerd stond. Jarenlang was de hoofdingang aan de nog nauwelijks door autover keer geteisterde Spanjaardslaan. Er was wel een bescheiden ingang aan de Emauslaan. Er was daar een sloot als afscheiding; overal langs de vel den waren trouwens sloten. Over de sloot bij de Emauslaan-ingang was een bruggetje aangelegd met een schuin gefabriceerd en daardoor vanzelf dichtvallend klaphek. SABENA helihaven geopend in 1954... SABENA

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 26