De tribune ..alles is veranderd, alleen het hek aan de Spanjaardslaan staat er gelukkig nog... door Ruud Onstein 28 Elke keer als ik de trap in het clubhuis naar de Spoelderruimte opklim, dwaalt mijn blik even af naar de maquette van de Tribune en de Open Tribune, het magnifieke handwerk van Otto Richelmann. En elke keer als ik ernaar kijk denk ik; 'jammer, wat was ie mooi en wat hebben we er mooie herinneringen aan.' Naast de twee eerdergenoemde tribunes was er ook nog een houten staantribune die zich achter de goal aan de Zuiderhoutlaankant bevond en een betonnen staantribune achter de goal bij de tennisbaan. Daar stond ook het fraaie houten scoringsbord 'H.F.C. VOOR - TEGEN'. De hele accommodatie is prachtig gefoto grafeerd door United Photos De Boer en staat op de eerste bladzijde van het album van Otto Richelmann waarin hij verslag doet van het maken van de maquette waaraan hij 450 uren heeft besteed. Alles is weg, alles is veranderd, alleen het hek aan de Spanjaardslaan staat er gelukkig nog. En omdat ik een behoudend type ben vind ik het nog steeds heel erg jammer. Maar goed, de vooruitgang moet ook zijn kans hebben. En als die gek in 1974 de tribune niet in de brand had gestoken dan hadden we nu waarschijnlijk ook een andere gehad, want de staat van onderhoud van het bouwsel uit 1912 was niet echt geweldig meer. Ik vraag me echter wel af of de nieuwe tribune dan ook op de hui dige plaats had gestaan of dat hij gewoon op dezelfde plek zou zijn neer gezet. De Open Tribune was eind zestiger jaren al afgekeurd en werd een paar jaar later afgebroken. Het was een prachtig bouwwerk met de 'galgen van Stroker' aan de achterkant, waar we toentertijd allemaal kop pen en springen hebben geleerd. maquette van de Tribune en de Open Tribune...

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 32